Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienas un Trapenes pagastos mainīsies vadība

Šomēnes nomainīsies Smiltenes novada Gaujienas pagasta un Trapenes pagasta pārvalžu vadītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības iestādi “Smiltenes novada Trapenes pagasta pārvalde” no 17. janvāra vadīs Jānis Šepters. Pašvaldības iestādes “Smiltenes novada Gaujienas pagasta pārvalde” vadītāja no 24. janvāra būs Inguna Avota.

Būs lielāka atbildība un patstāvība

Smiltenes novada domes deputāti nolēma viņus iecelt amatos ārkārtas sēdē 11. janvārī. Tajā pašā sēdē deputāti pieņēma lēmumu atbrīvot no amata Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāju Inesi Lukjanoviču un Trapenes pagasta pārvaldes vadītāju Irisu Popoviču.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece teritorijas pārvaldības un sadarbības jautājumos Evija Zurģe skaidro, ka no šī gada 1. janvāra Smiltenes novadā ir mainījušies pagastu pārvalžu vadītāju darba pienākumi.

Jau rakstījām, ka jaunajā Smiltenes novada pašvaldības nolikumā visas pagasta pārvaldes ir atsevišķas iestādes, tas nozīmē gan lielāku atbildību, gan arī lielāku patstāvību. Jauns izaicinājums tas būs bijušā Apes novada pagastiem, arī Gaujienai un Trapenei, proti, tur pagastu pārvaldnieki vairāk bija lietveži, nevis pārvaldnieki. Viņu funkcionalitāte bija daudz mazāka.

“Piedāvājām visiem esošajiem pagastu pārvalžu vadītājiem izmaiņas darba līgumā. Inese Lukjanoviča un Irisa Popoviča atteicās no šīm izmaiņām,” skaidro Evija Zurģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz vakancēm Smiltenes novada pašvaldība izsludināja atklātu konkursu. Uz Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja/-as vakanci pieteicās trīs pretendenti, uz Trapenes pagasta pārvaldes vadītāja/-as vakanci – divi.

Novērtē jaunu izaicinājumu

Pašvaldības iestādes “Smiltenes novada Gaujienas pagasta pārvalde” vadība no 24. janvāra būs grundzālietes Ingunas Avotas pārziņā. Darbs pašvaldībā viņai nav svešs, savulaik Inguna Avota bija Grundzāles pagasta padomes priekšsēdētāja, bet pēdējos 18 gadus strādājusi Smiltenes tehnikumā, pildījusi gan uzņēmējdarbības skolotājas, gan starptautisko projektu vadītājas pienākumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020. gadā Inguna Avota saņēma “Latvijas lepnuma” balvu “Zelta ābele” nominācijā “Novadnieki” pateicībā par to, ka simtiem Smiltenes tehnikuma audzēkņu palīdzējusi nokļūt prakses vietās dažādās Eiropas valstīs un tādējādi redzēt pasauli.

“Smiltenes tehnikumam paldies! Izaugu, daudz ko redzēju, daudz ko ieguvu. Par to esmu ļoti pateicīga, bet iekšējā sajūta jau labu laiku man saka “pietiek”, jo tas, ko daru, vairs neaizrauj kā  agrāk, vairs neredzēju izaugsmi. Kad ieraudzīju sludinājumu par Gaujienas pagasta pārvaldes vadītājas vakanci, tā mani uzrunāja, man tās šķita jaunas uzlādes iespējas, vides maiņa, lai neierūsēju,” stāsta Inguna Avota.

Savu enerģiju viņa nolēmusi dot Gaujienas pagastam, kas ir tuvs un mīļš kopš jaunības, proti, Inguna savulaik absolvējusi Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolu un pazīst daudzus Gaujienas pagasta iedzīvotājus. Piedevām viņas ģimenes zemnieku saimniecība Grundzāles pagastā atrodas pie pašas robežas ar Gaujienas pagastu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības iestādi “Smiltenes novada Trapenes pagasta pārvalde” no 17. janvāra vadīs gaujienietis Jānis Šepters. Līdzšinējo lielāko darba pieredzi viņš ieguvis, 20 gadus nostrādājot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kur bija VUGD Smiltenes posteņa komandieris. Pēc tam divus gadus strādājis Smiltenes novada Kultūras centrā par saimniecības pārzini un piecus gadus – uzņēmumā “Firma Madara ‘89” par veikalu servisa dienesta vadītāju.

Pēdējo pusotru gadu veltījis sev. “Paralēli tam bija doma meklēt darbu, kur es ar savām zināšanām varētu būt noderīgs. Darba piedāvājumi bija dažādi, bet sludinājums par vakancēm uz Gaujienas un Trapenes pagastu pārvalžu vadītāju amatiem uzrunāja kā jauns izaicinājums. Pieteicos uz abām vakancēm, jo neatkarīgi no tā, kāds būtu konkursa rezultāts, zinu abus pagastus. Gaujienā dzīvoju piecus gadus, bet tuvākajā laikā plānoju pārcelties uz dzīvi Trapenes pagastā,” stāsta Jānis Šepters.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.