Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienas “Špricmājai” svinēs 185 gadus

Drīz Gaujienā svinēs jubileju “Špricmājai”– ēkai ar 185 gadus senu vēsturi, bijušajai ugunsdzēsēju mājvietai (attēlā – brīvprātīgie ugunsdzēsēji mācībās). Foto: No Gaujienas tautas nama un Gaujienas skolu un novada vēstures muzeja krājuma

Nākamo sestdien, 19. augustā, Smiltenes novada Gaujienā, sarīkojot koncertu un zaļumballi, svinēs 185 gadu jubileju “Špricmājai” – tā Gaujienā savulaik tauta nodēvējusi ēku, kurā mūsdienās atrodas tautas nams, bibliotēka, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola, valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs, bāriņtiesa un jauniešu centrs. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trīs stāvu ēku klasicisma stilā uzcēla 1838. gadā vietējais muižkungs barons Ādolfs Heinrihs fon Vulfs. Nosaukums “Špricmāja” sarunvalodā ieviesās vēlāk, pēc tam, kad 1886. gada maijā Voldemārs fon Vulfs nodibināja Gaujienas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību un tās vajadzībām piemēroja 1838. gadā uzcelto saimniecības un dzīvojamo ēku, stāsta Gaujienas tautas nama vadītāja Laima Poševa.

 Atceroties ēkas vēsturi un simboliski suminot šo namu jubilejā, 19. augustā pulksten 19.30 pie Gaujienas tautas nama notiks “Špricmājas” 185 gadu jubilejas atklāšanas koncerts un “Bungu šovs,” bet pulksten  21 – grupas “Jumis” koncerts, kurā uzstāsies dziedātājs Uģis Roze, etnomūziķe, dziedātāja un koklētāja Lauma Matule un taustiņinstrumentālists Einārs Jaunbrālis.

Pulksten 22.30 sāksies zaļumballe kopā ar grupu “Muiža.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā dēvētā “Špricmājas” ēka ir viena no lielākajām 19. gadsimta barona fon Vulfa muižas ansambļa ēkām, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, uzsver Laima Poševa.

“Špricmājas” jubilejā tiks atklātas divas lielformāta fotogrāfijas uz ēkas sānu ārsienām. Tautas nama mazajā zālē varēs iepazīties ar senajām ēkas un Gaujienas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības fotogrāfijām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.