Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā pasākumi teātra un dzejas cienītājiem

pexels.com

Oktobrī Gaujienas tautas namā notiks vairāki pasākumi, kurus laipni aicināti apmeklēt kā vietējie, tā viesi, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informē Gaujienas tautas nama vadītāja Laima Poševa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamajā sestdienā, 14. oktobrī, pulksten 14 Gaujienas tautas namā viesosies Baltinavas dramatiskais kolektīvs “Palādas” ar izrādi “Ontans i hobiji” 10. daļa, režisore Anita Ločmele. Tas ir kolektīvs, kuru daudzi pazīst no humora un jautrības pilnajām izrādēm. Šajā reizē Ontans, lai nejustos kā nepiešūta poga pēc visu lopu pārdošanas, mēģina rast sev jaunu nodarbošanos.

Svētdien, 15. oktobrī, pulksten 11 Gaujienas tautas nama mazajā zālē būs tikšanās ar dzejnieci Rasmu Urtāni grāmatas “Saulīte plaukstās” prezentācijā. Būs iespēja iegādāties autores dzejoļu grāmatas.

R. Urtāne – literāte, vairāku dzejas krājumu autore, Jelgavas latviešu biedrības dzejnieku kluba “Pieskāriens” vadītāja. Viņa ir sastādījusi literāro almanahu “Skaņa pār Lielupi” (2007) un iedibinājusi Jelgavā ikgadējo kopkrājumu “Zemgales Vācelīte”. Dzejniece Rasma Urtāne sevi sauc par mīlestības dzejnieci un ar vieglu ironiju piebilst: “Manas sirdslietas sen jau sakārtotas un patiesībā nebūtu par ko skumt, bet mīlestības dārzs jāravē, jākopj.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepazīstinot ar savu dzīves gājumu, dzejniece teikusi: “Esmu izaudzinājusi piecus bērnus, šobrīd esmu 15 mazbērnu ome. Ikdienā vadu lietvedības lekcijas komercuzņēmumiem, pensionāre, bet atgriezos savā ķīmiķa profesijā. Šobrīd strādāju par ķīmijas skolotāju Jelgavas Amatu vidusskolā, strādāju arī cietumā, bet savu dvēseli – prieku, skumjas, asaras, mīlestību – ielieku dzejā un prozā”. Savu būtību R. Urtāne ielikusi dzejas rindās: “Varbūt esmu savāda, bet es taču varu ziemu padarīt īsāku un vasaru garāku. Ir katrs gads klāt nācis kā pērle gadu virtenē.”

Savukārt 20. oktobrī pulksten 18 būs tikšanās ar Anitu Ozolu grāmatas “Dzīve kā dziesma un tauriņu deja” 1. daļas “Meitene ar raksturu” prezentācijas pasākumā. Tajā izskanēs dzeja, dziesmas, stāsti pie siltas tējas tases. Interesentiem būs iespēja iegādāties autores dzejoļu grāmatas. Pasākums norisināsies sadarbībā ar Gaujienas bibliotēku.

““Dzīve kā dziesma un tauriņu deja” – īss skrējiens cauri manas dzīves mirkļiem radošajā un ģimenes dzīvē. Bērnība Taurenes pusē, jaunības laiks jau Limbažos. Mūzika, dziesma ar mani ir jau no bērnības. Uz skatuvi un savu vietu mūzikas lauciņā – oļiem klāts ceļš. Mana sirds pirmām kārtām pieder ģimenei. Tad seko dziesma. Koncertbraucieni, smiekli, asaras, veiksmes un arī neveiksmes. Grāmatā sava vieta atvēlēta arī manai dzimtai un mammītes atmiņu stāstiem par viņas bērnību kara laikā,” par savu grāmatu saka A. Ozola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta L. Poševa, Gaujienā ir arī pašiem savi radošie talanti. Proti, 21. oktobrī pulksten 17 būs tikšanās ar gaujienieti Niku Judenkovu muzikālā dzejas programmā, kurā viņš piedalīsies ar klasesbiedriem – Regnaru Neripu un Aleksandru Aleksi. Atgādināsim, ka par pašu Niku laikrakstā jau rakstījām pirms neilga laika. Viņš raksta dzeju, mācās Valmieras Viestura vidusskolas teātra klasē, kā arī iejuties vienā no lomām Valmieras teātra Latvijas dramaturģijas klasikas iestudējumā – Raiņa traģēdijā “Jāzeps un viņa brāļi”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.