Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā atklāta biljarda zāle un jauniešu štābiņš

Šonedēļ Gaujienā viesojās arī daži jaunieši no Zviedrijas. Viņi kopā ar pašiem gaujieniešiem labprāt iemēģināja roku biljarda spēlē. Foto: Klinta Bernarte

Aizvadītajā nedēļā, mijoties ar svētkiem, Gaujienā tika atklāta biljarda zāle un jauniešu štābiņš, kas nozīmē, ka šajā vasarā vietējiem jauniešiem būs vairāk iespēju saturīgi pavadīt vasaras brīvdienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līva Rudzīte no Gaujienas bija viena no pirmajām, kura iepazinās ar biljarda spēli. “Es šajā ziņā Klintu (Klinta Bernarte – Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes jaunatnes darbiniece – red. piebilde) ļoti atbalstu, ka, pateicoties viņai, tagad jaunieši Gaujienā var iet un spēlēt biljardu. Domāju, ka šo iespēju izmantos daudzi. Biju vienu reizi dzīvē spēlējusi, un šī bija otrā reize, kad to darīju. Uzskatīju, ka īsti to nemāku, bet, uzsākot spēli, viss sanāca,” viņa stāsta un uzsver, ka tas noteikti ir veids, kā saliedēties, savstarpēji sadraudzēties pašiem vietējiem jauniešiem. Arī blakus telpas, kur ierīkots tā saucamais jauniešu štābiņš, kur atnākt un savādāk pavadīt savu brīvo vasaras laiku, ir ierīkots jauki un omulīgi.

Biljarda zāle un jauniešu atpūtas vieta ierīkota Gaujienas pagastmājas otrajā stāvā. “Pagasta pārvaldes otrajā stāvā atbrīvojās telpas, un mēs nolēmām tajās ierīkot tādu kā atpūtas vietu–stūrīti, kur pulcēties tieši jauniešiem. Tās ir trīs telpas plus tualete un āra pagalms. Tā kā pagastā jau ir sporta laukums un iespējas spēlēt basketbolu, volejbolu, ir arī novuss, tad domāju – kas jauniešiem vēl būtu vajadzīgs? Mums šeit nebija biljarda, un, kad par šo ideju ieminējos, jauniešiem iemirdzējās acis. Pasūtīju biljarda galdu – ar pašvaldības finansiālo atbalstu, kas paredzēts tieši jaunatnes darbam Smiltenes novadā,” stāsta Klinta Bernarte un papildina: “Telpas esmu iedalījusi šādi: pa kreisi ir neliels mans ofiss, kurā plānoju darbu ar jauniešiem un veicu organizatorisko darbu. Pa vidu ir neliels foajē, kur agrāk bijis arī balkons, kas nu būtu jāatjauno. Un pa labi, vislielākajā no trim telpām, atrodas biljards.”

Lai gan telpas ir nelielas, tajās ir padomāts par to, lai uzturēšanās būtu patīkama, piemēram, ierīkota neliela virtuvīte, kur var pagatavot karstos dzērienus. Turpat ir pieejams gāzēts un negāzēts ūdens slāpju remdēšanai, neliels saldumu klāsts – cepumi un konfektes, ko baudīt pie tējas. “Esmu iegādājusies arī atkritumu šķirošanas tvertnes, lai radinātu jauniešus šķirot atkritumus,” papildina K. Bernarte.

Jāmin, ka biljarda zāle apmeklējumiem ir pieejama darba dienās no pulksten13.30 līdz 17. “Jau vairākas partijas ir nospēlētas. Lai gan ir bijušas afišas par biljarda zāles un štābiņa atvēršanas pasākumu, atsaucība todien nebija liela – ieradās tikai viens jaunietis. Jo tie jaunieši, ar kuriem man bija iespēja sazināties pirms pasākuma, atzina, ka ir ļoti aizņemti tajā brīdī. Patiesībā tas ir tikai sākums, galvenais ir nekautrēties un nākt uz šejieni. Ja spēle ir sveša vai noteikumi nav zināmi, tad vislabāk nākt kopā ar kādu, kas var dot padomu. Biljarda zāle ir paredzēta jauniešiem, taču, ja viņi ieradīsies kopā ar kādu citu, neviens ārā netiks raidīts,” viņa skaidro un norāda, ka mērķauditorija ir un šobrīd tā tiek apzināta, jo pagastā, it īpaši vasarā, ir pietiekami daudz jauniešu. To var novērot arī dažādās citās atpūtas vietās, tostarp pie Zvārtavas ezera, vakaros spēlējot bumbu un tamlīdzīgi.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.