Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā aizvadīts mini rogaininga pasākums “Lieldienu meklēt prieks!”

Publicitātes foto.

16.aprīlī, Lieldienu laikā, pavasarīgi saulainā sestdienā, Gaujienā notika pasākums – mini rogainings “Lieldienu meklēt prieks!”. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt ikvienu ar rogainingu un distances plānošanu, atbilstoši savām spējām, attīstīt orientēšanās prasmes kartē, tādejādi iedzīvotāju vidū veicināt un popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu un brīvā laika pavadīšanu dabā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rogainingā piedalījās 53 dalībnieki, kas bija ieradušies no Smiltenes, Valmieras, Rīgas, Madonas, Strautiņiem, Jaunpiebalgas, Lejasciema, Apes, Grundzāles, Bilskas un Gaujienas, startējot komandu un ģimeņu grupās, kā arī individuāli. Gaujienas muižas apkārtnē, Gaujas dabas takā un Gaujienas priežu meža dažādās vietās – pie dolomīta klintīm, Alkšņupītes ūdensrijēja, veciem, dobumainiem kokiem u.c., bija izvietoti 30 kontrolpunkti. Dalībniekiem, pēc brīvas izvēles 2 stundu laikā, orientējoties pēc kartes, bija jāatrod pēc iespējas vairāk kontrolpunkti. Visus kontrolpunktus veiksmīgi atrada komanda “Gaujstrauti” (V.Dandens un S.Āboliņš) un Grīviņu ģimene (Valmiera), bet individuālajā vērtējumā Agnese Jaunmuktāne (Smiltene), Dace Ikšele (Jaunpiebalga), Uvis Sproģis (Gaujiena), Māris Vabulnieks (Ape), Jānis Biezais (Jaunpiebalga), Ilmārs Brikmanis (Bilska), Māris Stabiņš (Grundzāle) un Artis Harkins (Gaujiena). Visātrāk visus KP atrada Uvis Sproģis – 0:49:54h. Labākie distanču plānojumi, apmeklējot visus KP, bija Raivim un Andai Grīviņiem, komandai “Gaujstrauti” un Mārim Vabulniekam, kuri distances veikšanai bija noskrējuši nedaudz vairāk par 8 km. Patīkami, ka pasākumā piedalījās ģimenes, kas šo sporta veidu iepazina pirmo reizi un atzina, ka punktu meklēšana bijusi interesanta un aizraujoša, kas likusi Gaujienu iepazīt citādāk un atklāt ikdienā neievērotas vietas. Tas apliecināja, ka rogainings ir lielisks veids kā pavadīt laiku draugu un ģimenes lokā, izbaudīt sacensību garu, uzzināt daudz jauna un vienlaikus iepazīt Gaujienu!

Paldies lieliskajiem palīgiem: Martai un Agnesei par fotografēšanu, Austrim par kontrolpunktu izlikšanu un noņemšanu, Uvim un Kristeram par rezultātu fiksēšanu un apkopošanu! Paldies dalībniekiem par piedalīšanos, par jūsu enerģiju un dzīvesprieku!

Visi pasākuma dalībnieki saņēma biedrības sarūpētās veselīgās balvas no “Very Berry”, baudīja siltu tēju un Lieldienu kārumus. Kopā mēs sameklējām un izjutām Lieldienu prieku!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mini rogainingu organizēja Gaujienas pagasta pārvaldes sporta organizators Raivis Kalniņš un biedrība “Ŗavels”, sadarbībā ar orientēšanās klubu “Azimuts” un Smiltenes novada pašvaldību, īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu Nr. 9.2.4.2/16/I/057 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Apes pilsētā, Apes, Gaujienas, Trapenes un Virešu pagastos”.

Informāciju sagatavoja: Sanita Sproģe, Biedrības “Ravels” pārstāve

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.