Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujas Nacionālā parka Jauno reindžeru kustība uzņem jaunus dalībniekus

Tuvojoties Eiropas dabas un nacionālo parku dienai ar moto “Mēs esam daba: apdomā, atjauno, atgriezies!”, Dabas aizsardzības pārvaldes Gaujas Nacionālā parka Jauno reindžeru kustība uzņem jaunus dalībniekus. Lai veicinātu jauniešu izpratni par dabas saglabāšanu un mudinātu brīvo laiku pavadīt dabā, aicinām 11 līdz 14 gadus jaunus jauniešus pievienoties. Interesenti tiek gaidīti 21. maijā plkst. 13.00 Gaujas Nacionālā parka Dabas centrā Siguldā, Baznīcas ielā 3.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā paredzēta tikšanās ar dabas inspektoriem, neliela ekspedīcija dabā (vēlams piemērots apģērbs un apavi) un ugunskura kurināšana. Dalība pasākumā jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26433668 vai sūtot e-pastu anda.andrusaite@daba.gov.lv.

Jaunie reindžeri tiekas brīvdienās vai skolēnu brīvlaikos, dodas dabas izziņas ekspedīcijās, piedalās orientēšanās uzdevumos un dabas saglabāšanas talkās, kā arī iepazīst Gaujas Nacionālā parka dabas vērtības. Un vienu vai vairākas reizes gadā līdzdarbojas nometnē vai pasākumā ar citu Latvijas aizsargājamo dabas teritoriju jaunajiem reindžeriem.

Latvijā patlaban darbojas piecas jauno reindžeru grupas: Gaujas, Ķemeru, Rāznas, Slīteres Nacionālajos parkos un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Katrā grupā ir 10-20 jaunieši vecumā no 12 līdz 17 gadiem. Reindžeri ikdienā piedalās nacionālo parku darbībā, attīstībā un dabas aizsardzībā – dodas dabas izpētes pārgājienos, brīvprātīgi rūpējas par dabas vērtību saglabāšanu, piedalās dabas talkās un palīdz Pārvaldes speciālistiem un vides inspektoriem, kā arī sniedz nozīmīgu ieguldījumu arī aizsargājamo dabas teritoriju apmeklētāju izglītošanā. Viņus labāk iepazīt palīdz šis video:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunie reindžeri ir starptautiska kustība. Eiropā tā aizsākās 2002. gadā, kad Eiropas dabas un nacionālo parku federācija (Europarc Federation) izstrādāja tāda paša nosaukuma programmu ar mērķi veicināt jauniešu izpratni un ieinteresētību dabas izzināšanā, dabas aizsardzībā, kā arī vietējo dabas un kultūrvēsturisko objektu saudzēšanā.

Informāciju sagatavoja: Anda Andrušaite, Dabas aizsardzības pārvaldes Gaujas Nacionālā parka dabas centra vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.