Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gatis Kreicbergs Smiltenes novadā aizrāvies ar ērmriteņu darināšanu

Foto: Gatis Kreicbergs

Gatis Kreicbergs jau četrus gadus dzīvo laukos Smiltenes novadā, kur būvē velosipēdus. Ērmriteņu darināšana viņam vairs nav tikai hobijs, tā jau kļuvusi par viņa dzīvesveidu. Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane viesojās pie Gata dzīvesstila pieredzes apmaiņas kampaņas “Es daru tā!” ietvaros, kas ikvienu iedrošina savā ikdienā ieviest kaut mazus, bet planētai draudzīgus dzīves paradumus. Kampaņa dod iespēju kopumā 90 videostāstos smelties idejas no dažādiem cilvēkiem, kā ar prieku dzīvot dabai draudzīgāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Velosipēdu būvēšanai Gatis Kreicbergs pievērsās pirms 15 gadiem, kad sāka apgūt metināšanas prasmes. “Velosipēds ir kā mākslas darbs,” atzīst Gatis. Lai gan ērmriteņi varētu šķist smieklīgi un uzjautrinoši, daudzi no tiem patiesībā pilda ļoti praktiskas funkcijas. Velo entuziasts par savu īpašo lietu sauc pedāļus un kinētisko kustību, un viņam patīk radīt transportlīdzekļus, kas ļauj cilvēkiem pārvietoties, neizmantojot degvielu vai elektrību.

Taujāts, kurš ir viņa mīļākais velosipēds, Gatis uzsver, ka tāda neesot. Ikviens no viņa veidotajiem riteņiem ir īpašs, bet pašam par interesantāko rotaļlietu uz brīdi kļūst jaunākais darinājums.

Kampaņas “Es daru tā!” ietvaros dažādi cilvēki publiski dalās ar savu pieredzi un ieradumiem, kas ļauj dzīvot dabai un planētai draudzīgāk. Tie saistīti gan ar atkritumu šķirošanu, “otras elpas” došanu savu laiku nokalpojušām lietām, energoefektīvu ēku būvniecību, bioloģisku pārtiku, pārdomātiem pirkumiem u.c. Videostāstos savā pieredzē dalās mūziķis Kaspars Zemītis, ceļotāja Zane Eniņa, kapsulas garderobes popularizētāja Laura Arnicāne, dziedātāja Katrīna Gupalo, autosportists Andris Dambis, žurnālists Uģis Joksts, modele Māra Sleja un daudzi citi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides Filmu studija dzīvesstila pieredzes apmaiņas kampaņu “Es daru tā!” īsteno ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Sandra Baltruka, Baltic Communication Partners

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.