Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gatavojoties svētkiem, pūtējiem novēl siltas telpas

Smiltenes kultūras centrā uz gaidāmo dziesmu svētku repertuāra kopmēģinājumu ieradās astoņi Ziemeļvidzemes pūtēju orķestri. Foto: Jānis Puriņš

Sapulcējoties kopmēģinājumā Smiltenes kultūras centrā, Ziemeļvidzemes pūtēju orķestri uzsākuši ceļu pretī XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem, kas notiks 2023. gadā no 30. jūnija līdz 9. jūlijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk nekā 120 mūziķu no Smiltenes, Valkas, Strenču, Limbažu, Cēsu, Valmieras, Rūjienas un Dikļu pūtēju orķestriem pieskandināja kultūras centra lielo zāli, izpildot to gaidāmo dziesmu svētku repertuāru, kas šobrīd pūtējiem ir pie­ejams.

XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru virsdiriģents, pūtēju orķestra “Cēsis” diriģents un Rīgas un Pierīgas reģiona virsdiriģents Jānis Puriņš “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka viņam ir liels prieks par šādām pūtēju orķestru kopā sanākšanas reizēm, kas notiek regulāri, bet šobrīd ir īpaši svarīgas. Proti, ir pēdējais brīdis iemācīties svētku repertuāru, – martā un aprīlī Latvijā notiks skates, kurās orķestri tiks izvirzīti fināla konkursam.

Diemžēl pašlaik viss svētku repertuārs vēl nav izdots, Latvijas Nacionālais kultūras centrs to sola izdarīt līdz gada beigām, piebilst Jānis Puriņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šādi kopmēģinājumi ir svarīgi arī tāpēc, ka pūtēju orķestru mūziķiem ļoti patīk sanākt kopā, satikties un dzirdēt citam citu. Tā ir bauda, kuras dēļ mēs vispār muzicējam. Turklāt, sanākot kopā un kopā muzicējot, ir vieglāk iemācīties gaidāmo svētku repertuāru, kurā atsevišķi skaņdarbi ir grūti. Domāju, Ziemeļvidzemes reģiona orķestri repertuāru būs labi iemācījušies. Nākamā tikšanās reize būs janvārī. Galvenais, lai ziemā mēs varētu strādāt, lai telpās, kurās notiks mēģinājumi, būtu gan elektrība, gan siltums. Jebkurā gadījumā no mākslinieciskā viedokļa orķestri pieiet nopietni un gatavojas svētkiem,” uzsver Jānis Puriņš.

Kopmēģinājumā ar Ziemeļvidzemes pūtēju orķestriem strādāja šī reģiona virsdiriģents, Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestra “Tālavas taurētājs” diriģents Gvido Brenčevs.Kopmēģinājumā saspēlējās pārsvarā 2. grūtības pakāpes (vieglākā, iesācēji) un 3. grūtības pakāpes (vidējā) orķestri. Augstāko, 4. grūtības pakāpi pārstāvēja tikai Smiltenes kultūras centra pūtēju orķestris “Smiltene” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Pēteris Vilks, diriģents Jānis Silakalns).

“Tas netraucēja, tāpat spēlējām kopā. Šādi kopmēģinājumi ir laba lieta. Pirmkārt, mēs apgūstam jaunu repertuāru, otrkārt, kopā spēlēšana mums visiem ir svarīga, jo dziesmu svētku noslēguma koncertos būs jāspēlē kopā. Kopā mēģinot, pilnveidojam savu sniegumu, uzlabojas tā kvalitāte,” atzīst Pēteris Vilks. Viņš  ir arī XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru goda virsdiriģents.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.