Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaidīs festivālā “Madaras”

Festivāla “Madaras” idejas autore un rīkotāja ir smilteniete, jaunā pianiste un komponiste Madara Kalniņa. Foto: Sabīne Krilova

Sestdien, 12. augustā,  Smiltenes pagasta “Ilgās” ikviens interesents bez maksas varēs apmeklēt festivālu “Madaras”, kura idejas autore un rīkotāja ir smilteniete, pianiste un komponiste, kora “LidoJums” koncertmeistare Madara Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī būs jau trešā reize, kad “Madaras” pulcēs skatītājus un klausītājus. Sākotnēji šis notikums tika pieteikts kā tautas mūzikas festivāls, bet tagad ir izaudzis līdz pasākumam ar mūziku, dziesmām un dejām un kļuvis par mākslinieciski daudzkrāsainu vietējo tradīciju.

“Vēlējos dalīties ar mūziku, dalīties priekā,” “Ziemeļlatvijai” teic Madara Kalniņa un atzīst, – ir patīkams satraukums, gaidot savas izlolotās “Madaras”.

Festivāls notiks  ģimenes īpašumā, kur Madaras tētis Uldis uzbūvējis estrādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmeklētājus gaidīs ierodamies no pulksten 13. Festivālu atklās pulksten 13.30, to iesāks radošās  darbnīcas un meistarklases: dejas meistarklase estrādē (vadīs Laila Legzdiņa), zīmēšana bērniem un vainagu pīšana (šajā meistarklasē vietu skaits ir ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās).

Pēc tam trijos koncertos tiks atskaņota latviešu komponistu radītā mūzika un tautas dziesmu apdares, kā arī tiks izdejotas latviešu tautas dejas.

Pulksten 15 sāksies vokāli instrumentālās mūzikas koncerts, pulksten 16 –  kora dziesmu un tautas deju koncerts, pulksten 18.30 – koncerts “Visa pasaule ziedos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertos piedalīsies: Sabīne Krilova (mecosoprāns), Rūta Serjapina (flauta), Beāte Purauska (flauta), Samanta Rauza (saksofons), Ilze Kalniņa (klavieres), Madara Kalniņa (klavieres), Mārcis Kalniņš (sitaminstrumenti), Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Pieskāriens”,  Smiltenes kultūras centra jauktie kori “LidoJums” un “Vidzemīte”, Mārupes kultūras nama sieviešu senioru koris “Noktirne”, kamerkoris “Cantus”, Variņu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Varis”, Sabīne Krilova un instrumentālais ansamblis “Trendo”.

Tik plaša koncertprogramma ir iespējama, pateicoties tam, ka festivāls tiek rīkots ar Smiltenes novada pašvaldības konkursa “Smiltenes novada kultūras, sabiedriski nozīmīgi vai izglītojošu aktivitāšu projekti” līdzfinansējumu.

Festivāla “Madaras” norises vieta jāmeklē “Ilgās” (Kaikas ielas turpinājumā), īpašumā Nr. 38.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.