Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaidīs “Balta, balta mana sirds”, aicinot palīdzēt bērniem

Ik gadu labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē viens no bērnu “magnētiem” ir operatīvo transportlīdzekļu demonstrējumi. Tādi būs arī šogad. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Arī šovasar 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Smiltenē notiks ikgadējais labdarības pasākums “Balta, balta mana sirds”, kurā tradicionāli tiek vākti ziedojumi Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saziedotā summa tiks nodota “Latvijas Sarkanā Krusta” pārstāvjiem un vēlāk – šiem bērniem, informē Zane Ērgle-Mežule, Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes mārketinga un komunikācijas speciāliste.

Palsmanes bērnudārzs ziedos 346 eiro

Arī šogad labdarības akcijas “Balta, balta mana sirds” norises vieta būs Smiltenes Kultūras centra pagalms un bērnu rotaļu laukums Ceļinieku parkā. Ieeja visās pasākuma aktivitātēs – par ziedojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pasākuma nosaukums “Balta, balta mana sirds” simbolizē cerību, tīrību un mīlestību, kas ir nepieciešama, lai atbalstītu citus grūtībās. Aicinām bērnus, viņu vecākus un jebkuru, kurš ieinteresēts piedāvātās programmas saturā, apmeklēt šo pasākumu,” aicina Zane Ērgle-Mežule.

Savu artavu 346 eiro apmērā akcijai jau sarūpējusi Palsmanes pirmsskolas izglītības iestāde. Šo summu bērnudārzs svinīgi 31. maijā, kad vecākajai grupiņai būs izlaidums, nodos pasākuma “Balta, balta mana sirds” aktīvistei Ingunai Slapjumai.

Veids, kā tika savākts šis prāvais ziedojums, ir Palsmanes pirmsskolas izglītības iestādes darbinieku un audzēkņu darba rezultāts un bērnu vecāku un citu radinieku atsaucības apliecinājums. Jau kopš šī gada februāra bērnudārzā visas grupiņas audzēja puķu, dārzeņu un garšaugu stādus un šomēnes pēc Ģimenes dienai veltītā koncerta aicināja savus vecākus un citus tuviniekus tos nopirkt, pēc saviem ieskatiem ziedojot Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām akcijā “Balta, balta mana sirds”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palsmanes pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Birute Mežale “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka bērnudārzs akciju “Balta, balta mana sirds” atbalstījis visus gadus, kamēr vien tā notiek, darinot dažādas mantas labdarības tirdziņam. “Šogad janvārī radās ideja pamainīt veidu, kā mēs varētu atbalstīt šo akciju, – nolēmām bērnudārzā audzēt stādiņus. Bērni to darīja apzinīgi, audzējām ar labas misijas apziņu. Dārziņā bija pilnas palodzes ar stādiem. Nākot uz Ģimenes dienas koncertu 14. maijā, audzēkņu vecāki, vecvecāki un citi tuvinieki jau zināja, ka būs stādu tirdziņš un ar kādu mērķi tas notiks. Esam ļoti gandarīti, ka mūsu mazā iestāde varēs “Baltai sirdij” nodot ziedojumu 346 eiro apmērā. Milzīgs paldies mūsu audzēkņu vecākiem un citiem radiniekiem par atsaucību, nopērkot stādus, – pāri gandrīz nekas nepalika! Paldies bērniem un bērnudārza darbiniekiem par darbu, stādus izaudzējot!” teic Birute Mežale.

Būs arī ikgadējais labdarības tirdziņš, kurā par ziedojumiem varēs iegādāties novada iedzīvotāju darinātas lietas. Attēlā – ieskats iepriekšējo gadu pasākumā.

Palīdzēt un atbalstīt varēs arī 1. jūnijā

Atbalstīt Smiltenes novadā dzīvojošos bērnus ar īpašām vajadzībām, ziedojot viņiem, ikviens varēs arī nākamo sestdien, 1. jūnijā, apmeklējot pasākumu “Balta, balta mana sirds”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes Kultūras centra pagalmā no pulksten 11 līdz 15 darbosies labdarības tirdziņš un radošās darbnīcas kopā ar biedrības “Cerību spārni” Smiltenes daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “Īve”, specializēto darbnīcu “Kārkli” un Smiltenes novadpētniecības muzeju.

Pulksten 12 interesentus gaidīs robotikas pulciņš “Rekurobo” (vadītāja Una Reķe). Varēs našķēties ar pašu ceptām pankūkām, šo nodarbi piedāvās Smiltenes pagasta lauku mājas “Kalbakas” saimnieki.

Smiltenes Kultūras centra kinozālē pulksten 11 un 12 demonstrēs režisores Rozes Stiebras animācijas filmu “Sirds likums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes bērnu rotaļu laukumā no pulksten 12 varēs iepazīt pašvaldības policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbu. Apmeklētājus gaidīs Jaunsardzes centrs. Notiks BMX paraugdemonstrējumi.

Smiltenes Kultūras centra mazajā zālē pulksten 13 Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” skolotājas rādīs muzikālu pasaku lugu “Knīpucis”.

Kultūras centra pagalmā pulksten 14 sāksies šī gada pasākuma “Balta, balta mana sirds” noslēguma koncerts. Uzstāsies bērnu vokālais ansamblis “Šurumburums”, bērnu deju kolektīvs “Knēvelīši” un bērnu vokālais ansamblis “Blēņas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kopā veidojot šādus pasākumus, cilvēki var justies daļa no kaut kā lielāka un veicināt pozitīvas pārmaiņas savā pilsētā un novadā kopumā. Tas ir skaists veids, kā izpaust empātiju un rūpes pret citiem, un “Balta, balta mana sirds” mudina to darīt. Gaidīsim tevi un tavu ģimeni!” apmeklēt labdarības pasākumu aicina Zane Ērgle-Mežule.

Labdarības akciju “Balta, balta mana sirds” rīko Smiltenes Kultūras centrs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.