Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gadiem nevar atrast piemērotākas telpas

Foto: pixabay.com

“Ziemeļlatvija” ne reizi vien rakstījusi par problēmām, ar kurām nākas saskarties iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem un gados veciem cilvēkiem, kuriem grūtības sagādā uzkāpšana pa kāpnēm trešajā stāvā, lai nokārtotu visas nepieciešamās lietas saistībā ar personu apliecinošo dokumentu saņemšanu Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes Valkas nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms kāda laika redakcija saņēma telefona zvanu no kādas Valkā dzīvojošas seniores, kurai ir pārvietošanās problēmas. Viņa ir neizpratnē, kāpēc šī valsts iestāde visiem iedzīvotājiem nav pieejama un kas tiek darīts, lai beidzot šo jautājumu sakārtotu, nevis cilvēkiem vairāku gadu garumā ir jāsaņem tikai atrunas gan no pašas iestādes, gan arī pašvaldības. Kā zināms, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Valkas nodaļa atrodas Rīgas ielas 24. ēkas trešajā stāvā. Uzkāpt pa šīm kāpnēm vecāka gadagājuma cilvēkiem prasa lielu piepūli, dažiem tas pat nav pa spēkam.

PMLP sabiedrisko attiecību vadītāja Madara Puķe informē, ka periodiski iestādes atbildīgās amatpersonas konsultējas ar valsts akciju sabiedrību “Valsts nekustamie īpašumi” un Valkas novada pašvaldību par iespēju mainīt Valkas nodaļas atrašanās vietu. Taču diemžēl šobrīd neviena no minētajām iestādēm nevar piedāvāt piemērotas telpas PMLP Valkas nodaļai, lai tās būtu pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

“Gadījumos, ja klientam veselības problēmu dēļ ir grūti saņemt pakalpojumu nodaļā, tad tiek veikta mājas vizīte, lai noformētu un izsniegtu personu apliecinošu dokumentu,” skaidro M. Puķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers piekrīt, ka cilvēkiem gados un cilvēkiem ar kustību traucējumiem nokļūt ēkas trešajā stāvā ir problemātiski.

“Diemžēl pašvaldība joprojām nevar piedāvāt atbilstošas telpas pilsētas centrā pirmajā stāvā, lai piedāvātu tās PMLP Valkas nodaļai,” atzīst pašvaldības amatpersona.

#SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.