Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gada nogalē īpaši noslogoti pakomātu pakalpojumi

Foto: pixabay.com

Šomēnes daudzi izjuta tik ierastā pakalpojuma – pakomātu – noslogotību. Cilvēki sūtīja viens otram dāvanas, kā arī gaidīja savus pasūtījumus no internetveikaliem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saprotams, ka svētku laikā valstī ik dienas sūtījumu apjomi palielinās, līdz ar to arī pakalpojuma nodrošinātāji turpina darbību maksimālas kapacitātes režīmā.

Izjūt pakomātu noslogotību

Sandra, kura dzīvo Valkas novadā, nav saņēmusi uz svētkiem gaidīto dāvanu bērnam, jo sūtītājam otrā pusē nav bijusi iespēja tikt pie brīvām pakomāta durtiņām. “Gaidījām sūtījumu no Jelgavas, bet tad bērna krustmāte informēja, ka dienā, kad vēlējusies nosūtīt paciņu, pakomātā brīvas vietas nebija. Protams, tik lielā pilsētā ir vairāki pakomāti, tāpēc pieļauju, ka kādā no tiem būtu brīva vieta. Taču viņa nolēma, ka laiku nekavēs un dāvanu atvedīs personīgi, janvārī ciemojoties pie krustmeitiņas,” viņa norāda un pieļauj, ka līdzīgas problēmas šomēnes piemeklējušas daudzus. Sandrai pašai ir nācies novērot līdzīgu situāciju tepat Valkā. “Devos pēc sava pasūtījuma uz pakomātu pilsētas centrā. Redzēju, kā viena sieviete stāv ar sūtījumu rokās un ilgi netiek galā ar instrukcijām, kas parādās pakomāta lodziņā. Tad viņa palaida mani pa priekšu, lai varu izņemt pasūtījumu. Izņēmu savu paciņu un tad jau redzēju, ka arī viņai atveras durtiņas. Tieši tās pašas, no kurām izņēmu pasūtījumu. Nav nekādu šaubu, ka tā notiek arī citviet. Un ir cilvēki, kas nemaz nesteidzas savu pasūtījumu izņemt, tas kavē citiem sūtījumus,” spriež Sandra, kura viendien saņēmu īsziņu gandrīz pusnaktī, lai dotos uz pakomātu pēc sūtījuma, aizdomādamās, vai tiešām kurjeri tik vēlu strādā vai arī izmanto katru brīdi, kad durtiņas ir atbrīvojušās un var ievietot jaunus pasūtījumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Motivē izņemt sūtījumus savlaicīgi

Veicot pasūtījumus, atzīmējot sev vēlamo saņemšanas vietu, nākas saskarties ar paziņojumu – noslogots. Tas nozīmē, ka sūtījuma saņemšana prasīs ilgāku laiku.

Pakalpojuma nodrošinātāji arī informē, ka pašreizējos apstākļos nereti sūtījumu piegāde tiek nodrošināta laikā no divām līdz piecām dienām. Viss ir atkarīgs no konkrētā pakomāta noslogotības. Ņemot vērā aizvien augošo sūtījumu skaitu un lielo pakomātu noslodzi, pakalpojuma sniedzēji meklē dažādas alternatīvas ātrākai sūtījumu piegādei. Tāpēc nereti ir nācies saņemt īsziņas (piemēram, no DPD paku skapja vai kāda cita), kurās pakalpojuma nodrošinātājs aicina izņemt sūtījumu divu stundu laikā, kas atsevišķos gadījumos dod iespēju laimēt arī kādu balvu vai citus labumus. Bet viens no jauninājumiem, kas ieviests Omniva, ir vienam saņēmējam adresētu sūtījumu ievietošana vienā skapītī. Šis pakalpojums turpmāk tiks nodrošināts gadījumos, kad kurjers konstatēs, ka konkrētajā pakomātā jau atrodas šim tālruņa numuram adresēts neizņemts sūtījums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 “Paciņas parasti izņemu uzreiz, jo pakomāts atrodas tuvu mājai. Ja sūtījums ir meitai, viņa uzreiz skrien pakaļ, jo nevar sagaidīt. Ievēroju, ka Ziemassvētku laikā Omniva busiņš vairākas stundas stāvēja pie pakomāta un no tā cilvēkiem tika izsniegtas paciņas. Veidojās pat rinda. Žēl kurjera, jo viņam nācās salt, taču šis bija labs risinājums, lai iedzīvotāji varētu saņemt savus sūtījumus un dāvanas līdz svētkiem, jo paciņu bija daudz vairāk kā vietu pakomātā,” novērojusi Santa Sinka no Smiltenes, kura uzskata, ka kurjerdienesti kopumā padara mūsu ikdienu ērtāku. “Ja jāizvēlas starp pakomātu un piegādi pie dzīvokļa durvīm, izvēlos otro variantu. Novērtēju, ka šajā pārslogotajā laikā kurjeri nav zaudējuši savu super laipnību un pat humoru. Viņu optimists uzlabo garastāvokli,” papildina Santa.

 Jāteic, lai veiktu maksimāli kvalitatīvas sūtījumu piegādes, tiek paplašināti pakomātu tīkli visā Latvijā ar jauniem pakomātiem, ko turpina darīt vairāki šīs nozares segmenta “spēlētāji”. Iedzīvotāji noteikti priecājas par katru jaunu pakomātu, kas parādījies tuvāk viņu dzīvesvietai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.