Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

FOTO+VIDEO: Satikšanās “Ielīcās”

Foto: Ingūna Johansone

Svētdien, 20.augustā, jau ceturto reizi etnogrāfiskajā sētā “Ielīcas” notika izzinošs, pozitīvs un aizraujošs pasākums “Satikšanās “Ielīcās””.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī bija unikāla satikšanās “Pūt vējiņi” filmai ar “Vilkaču mantinieci”. Izskanēja aktieru Ģirta Jakovļeva, Esmeraldas Treimanes (bijusī Ērmale), Zanes Jančevskas, Jāņa Paukštello, Daces Everss stāsti un atmiņas par filmēšanās laiku, kad etnogrāfiskā sēta “Ielīcas” bija abu šo filmu filmēšanās laukums. Aktrises Z. Jančevskas stāstīja par lībiešu valodas, tradīciju un paražu atspoguļošanu pēc režisora Cilinska norādēm filmā “Vilkaču mantiniece”, jo tieši lībiete ienāca Vilkaču sētā un viņas lībiešu dziesmu izpildījums kokles pavadījumā.

Alsungas suitu sievas uzstājās ar savu jaudīgo dziedājumu, saviem intriģējošiem atmiņu stāstiem par filmēšanās laiku “Pūt vējiņos”, kuras filmēšanās laikā ansamblis tieši ieguva savu nosaukumu, atspoguļos savu neparasto kultūrvidi un identitāte, kura ir veidojusies, pateicoties katoļu baznīcas ietekmei un latviešu, lībiešu, poļu un vācu kultūru mijiedarbībai.

TDA “Dzintariņš” un deju kolektīvs “Madara” sniedza bagātīgu koncertprogrammu. Skanēja arī stāstnieka un dziesminieka Kārļa Kazāka koncertprogramma, kur sēļi satikās ar kurzemniekiem, kur latgaļi satikās ar vidzemniekiem, lībieši ar čigāniem, sniedzot iespēju apmeklētājiem satikties ar Latvijas kultūrām, valodām, dialektiem, izloksnēm un ieraugot pašam sevi, apzinoties savu identitāti.

Visas dienas garumā notika amatnieku un mākslinieku tirgošanās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.