Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Valkas ģimnāzijā gatavo sveces Ukrainai

Foto: Līga Orleana

Trešdienas vakarā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas mājturības telpas Raiņa ielā pārtapa par īstu sveču darbnīcu. Uz sveču gatavošanu biju sapulcējušies vairāki darbarūķi gan no ģimnāzijas vecāku padomes, gan skolas. Akcijas “Vairo gaismu un siltumu” ietvaros izgatavotās sveces tiks nogādātas ukraiņiem, kuri palikuši bez elektrības, un tiem, kas atrodas ierakumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba procesu organizēja Baiba Smane. Viņa gan izstāstīja, gan parādīja praktiski, kā notiks sveču gatavošana. Katram tika uzdots savs pienākums – vieni mērīja un grieza kartonus, citi locīja kartona strēmeles metāla bundžās, daži smalcināja parafīnu un kāds kausēja un lēja parafīnu sagatavotajās bundžās. Ņemot vērā, ka process bija nezināms, kādu brīdi bija nepieciešami daži jauni vai papildu instrumenti, kas tika sagādāti ļoti ātri. Sveces gatavoja arī skolas direktore Lilita Kreicberga. Par kopējo labsajūtu rūpējās direktores vietniece Anda Kušķe.

Process bija darbietilpīgs, un trešdienas vakarā trīs stundu laikā tika izgatavotas 150 sveces. Gandarījums bija neizsakāms, tas bija redzams katra smaidā. No kopējā apjoma ir izdarīta aptuveni trešdaļa. Process neapstāsies, sveces turpinās gatavot skolotāja Zane Mīļā kopā ar skolēniem, kā arī klātesošie vienojās par vēl vienu sveču gatavošanas vakaru.

Akcijas ietvaros tika savākti pietiekami daudz materiālu sveču gatavošanai. Sākumā gan Anda Kušķe bija noraizējusies par mazo aktivitāti akcijas ietvaros, bet tas bija skaidrojams ar svētkiem un brīvdienām skolā. Iesākoties jaunajam gadam un atsākoties skolai, materiāli, sveču pārpalikumi, parafīns, metāla bundžas un kartona gabali tika sagādāti ļoti ātri.

Sagatavotās sveces tiks nogādātas Ukrainā centralizēti sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.