Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Smiltenē svin pirmās Lieldienas

Foto: Sandra Pētersone

Pirmajās Lieldienās, 17. aprīlī, Smiltenē pie Tautas lietišķās mākslas studijas  “Smiltene” mazi un lieli svinētāji varēja piedalīties dažādās  gan izzinoši izklaidējošās, gan pavasara saulgriežiem tradicionālās aktivitātēs, piemēram, kopā ar TLMS “Smiltene” dalībniecēm un folkloras kopu “Rudzupuķe”  izcept “nūjas mazi”, pārbaudīt savu veiklību un attapību dažādās rotaļās, izvingrināt pirkstus radošajās darbnīcās, krāsot un ripināt olas un šūpoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzstājās brīvas gribas ansamblis “Stiprās sievas” un  etnoprieka grupa “Ogas”,  skanēja gan tautasdziesmas, gan spēka dziesmas.

Ansamblis “Stiprās sievas” ir dibināts 2013. gada Mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” vasaras nometnē. Oriģinālais nosaukums “brīvās gribas ansamblis” pieļauj repertuāra un stilistikas dažādību. “Stiprās sievas” izpilda gan latviešu tautasdziesmas, gan spēka dziesmas, gan oriģinālmūziku un bieži uzstājas kopā ar etnoprieka grupu “Ogas”, kas ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas, Pedagoģijas un Stīgu instrumentu nodaļas absolventu dibināts sastāvs. Grupa savu darbību sākusi 2017. gadā un  izpilda tradicionālu tautas un savu oriģinālmūziku, izmantojot tautasdziesmu tekstus, ziņģes no Folkloras arhīva, dančus un pasaules tautu melodijas.

 Lieldienu nedēļā visi, kuri vēlēsies, varēja arī apliecināt savu atbalstu Ukrainas tautai, “sasienot kājas” nelaimei. No  15. aprīļa līdz 18. aprīlim tiek organizēta akcija “Sasien nelaimei kājas!” – kokos pie TLMS “Smiltene” var iesiet lentītes Ukrainas karoga krāsās, sūtot labas domas un spēka vārdus ukraiņu tautai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.