Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Foto izstāde “aizved” uz Ukrainu divdesmitā gadsimta 50.-60.gados

No 24.februāra līdz 28.martam Smiltenes bibliotēkas logos Baznīcas laukumā 13 apskatāma fotoizstāde “Ukraina smilteniešu acīm 20.gadsimta 50.-60.gados”. Izstādē apskatāmi spilgtākie mirkļi no ceļojumiem pa Ukrainu 1958. un 1966.gadā Intas Vēciņas fotogrāfijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atmiņās dalās Inese Upmale: “Dziļos padomju laikos ļaudis, tāpat kā visos dzīves laikmetos, vēlējās savas ikdienišķās, vienmuļās dienas uzlabot ar pārmaiņām. Viens no veidiem kā to varēja izdarīt bija ceļošana ar savu automašīnu, kas piecdesmitajos gados bija diezgan liels retums. Jaunā Vēciņu ģimene, izbraukājusi Latviju, Viļņu, Tallinu, kopā ar draugiem devās tālākā ceļā uz Ukrainu. Tas bija laiks, kad fotoaparāti parādījās katrā inteliģentā ģimenē un ikviens interesents ”knipsēja” uz nebēdu. Tā kā Intai jau bija iemaņas fotografēšanā no kopējās darbošanās ar vecākiem, fotogrāfijas no ceļojumiem dod ieskatu par tā laika Ukrainu. Ceļojot pa miermīlīgo Ukrainas zemi, neviens nevarēja iedomāties, kādas dienas un šausmas piedzīvos ukraiņu tauta šobrīd.”

Pirms diviem gadiem – 2022.gada 24.februārī pamodāmies citā realitātē – pasaule bija kļuvusi citādāka – bija sācies Krievijas karš pret Ukrainu. Izpostītas miljoniem dzīves, sagrauta ekonomika un infrastruktūra – posts, varmācība un nežēlība… Kara ietekmē ukraiņu tauta kļuvusi vēl spēcīgāka, bet piedzīvotās šausmastā neaizmirsīs nekad.

Domās un darbos kopā ar Ukrainu!

Alda Liuke, Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.