Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: “Adaptācijas diena” Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā

4.septembris mūsu skolā – ‘Adaptācijas diena’, kuras ietvaros skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1.klases skolēni izstaigāja un iepazinās ar skolu. Noskaidroja kāpēc skola, kurā mācīsies, saucas Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola. Skatījās multfilmu, devās pastaigā, apmeklēja skolas bibliotēku. Un vēl…satika lāci.

Savukārt 2.un 3.klases skolēni devās uz Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas programmas realizācijas vietu Trapenē un tur satikās ar saviem vienaudžiem “Draudzības dienā”. Diena sākās ar Trapenes novadpētniecības centra apmeklējumu, kur tā vadītāja Svetlana Spalviņa pastāstīja par dzejnieku Ojāru Vācieti. Bērni piedalījās dažādās aktivitātēs. Pēc tam rotaļājāmies un baudījām cienastu. Paldies Trapenes skolotājām par jauko uzņemšanu!

4. un 9.klase šodien devās pētīt novada vēsturi. Iepazinās ar Zvārtavas pils vēsturi, apskatīja pils iekštelpas, priecājās par mākslinieku izstādītajiem darbiem-porcelāna traukiem, gobelēniem, tēlniecības un dizaina darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5.klase devās uz J.Vītola memoriālo muzeju “Anniņas,” iepazina komponista dzīvi un daiļradi, spēlēja izzinošas spēles, uzzināja par muzeja darbinieku interesanto ikdienu. Tālāk devās pa muižas parku, apskatot visas ēkas, tad pilsdrupas, O.Vācieša pieminekli, mūzikas taku. Noslēgumā kopīgas spēles.

7. un 8.klases gan iepazina vietējos uzņēmumus, gan čakli pastrādāja. Rīts sākās ar vizīti uzņēmumā “Very Berry”, kur mūsu skolas absolvente Ligita Trona-Sloņicka ļoti saistoši pastāstīja par uzņēmuma darbību, parādīja ābolu sulas spiešanas procesu un aukstos pagrabus augļu saldēšanai. Iepazinām jauno aveņu tuneļveida audzēšanas metodi. Tikām pacienāti arī ar ogām un gardajām sulām. Skolēni tika mudināti mācīties, izvēlēties pareizo darbiņu un nepadoties. Pēc tam apciemojām vēl vienu mūsu skolas absolventa darba vietu – dolomīta karjeru “Dārzciems 2”, kuru vada Jānis Bernarts. Bija patiešām interesanti uzzināt, kā tiek organizēts darbs šajā karjerā, kāda produkcija tiek ražota, kāda tehnika tiek izmantota un cik tā izmaksā. Dienas noslēgumā devāmies uz Gaujienas kapsētu, kur sakopām skolotāju, kuriem nav piederīgo, kapu vietas.

Informāciju apkopoja G.Ķelpa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.