Florbolistiem graujoša uzvara

Uzvaru gada pirmajā Latvijas florbola čempionāta pirmās līgas spēlē sestdien, 8.janvārī, izcīnīja “Valka/IGLU” florbolisti, kas savā laukumā ar 14:5 (4:1, 9:1, 1:3) sagrāva “Saulkalne” vienību.

Pēc pirmās trešdaļas spēlē vēl saglabājās intriga, jo valcēnieši bija vadībā ar tikai trīs vārtu pārsvaru, tomēr otrajā periodā Valkas vienība noņēma jebkādus jautājumus par to, kas ir šīs spēles spēcīgākā vienība, gūstot deviņus vārtus uz ko viesi atbildēja tikai ar vieniem. Lai arī pēdējā trešdaļā “Saulkalne” uzvarēja ar 3:1 tomēr visā spēlē pārāki ar 14:5 bija laukuma saimnieki.

“Valka/IGLU” rindās ar četriem punktiem izcēlās Elviss Ābele, kas guva četrus vārtus, un Klāvs Bošs, kam četras rezultatīvas piespēles. Trīs punkti Linarda Ščegoļeva (trīs vārti), Gunāra Ozoliņa (divi vārti + piespēle) un Reiņa Mirkša (vārti + divas piespēles) kontā.

Jurģis Gartmanis valcēniešu vārtos sev atvēlētajās divās trešdaļās atvairīja 16 no pretinieku 18 metieniem, viņu nomainījušais Reinis Šalderis, sastopoties ar deviņiem metieniem, kapitulēja trīsreiz.

Par labāko “Valka/IGLU” rindās šajā spēlē tika atzīts vārtsargs Jurģis Gartmanis.

Šī bija valcēniešu pirmā uzvara pēc decembrī piedzīvotiem diviem zaudējumiem pēc kārtas un šobrīd, pēc deviņām aizvadītām spēlēm, pirmās līgas austrumu zonas turnīra tabulā valcēnieši ar 21 punktu atrodas otrajā vietā, no līderiem “Rubene-1” atpaliekot par trim punktiem, “Madona”, FBK “Valmiera”/BSS un “Lielvārde” vienības apsteidzot par trim punktiem.

Nākamo Latvijas čempionāta spēli “Valka/IGLU” aizvadīs 15.janvārī, kad savā laukumā uzņems FBK “Valmiera”/BSS, bet jau nākamajā dienā, 16.janvārī, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē tiekoties ar FBK SĀC vienību. Abu spēļu sākums pulksten 18:00.