Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Fiksēt palēnināto laiku – fotogrāfiju izstāde ar mirkļiem no aizvadītajiem diviem gadiem

Foto: No personīgā arhīva

Visu oktobri un novembri Valkas bibliotēkā apskatāma valcēnieša – mūziķa un pedagoga Ilmāra Priedes fotogrāfiju izstāde “Ikdiena dīkstāvē”. Ekspozīcijā aizvadīto divu gadu laikā tapušās fotogrāfijas, kas atspoguļo  pandēmijas laika sajūtu  – nogaidošu tukšumu, nošķirtību un radošas skumjas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlme vienu no saviem hobijiem – mūziku pārvērst par profesiju, Ilmāru pēc Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas absolvēšanas aizveda uz Ventspili, vēlāk Tallinu. Šobrīd Igaunija ir kļuvusi par viņa mājām un vietu, kur  norit ikdiena, strādājot par ģitārspēles pedagogu vairākās Tallinas apkārtnes bērnu mūzikas skolās, muzicējot dažādos sastāvos gan kā basģitāristam, gan kontrabasistam, piedaloties projektos un muzikālos scenārijos, kā arī recenzējot mūzikas albumus latviešu džeza digitālajā mūzikas žurnālā jazzin.lv.

Fotografēšana aizvien ir Ilmāra hobijs, kas apgūts  pašmācības ceļā gan pētot informāciju par kompozīciju, fotogrāfiju un tās tehnisko pusi dažādos internetā pieejamajos informācijas resursos, gan pavadot laiku kopā ar draugiem – profesionāliem fotogrāfiem, kas ļāvis fotografēšanu “pacelt” mākslinieciskā redzējumā.

Gluži kā mednieks ar plinti, Ilmārs,  apbruņojies ar fotoaparātu, dodas kadru meklējumos un īpašu mirkļu tvarstīšanā reizēs, kad vēlas izrauties no rutīnas un “izvēdināt” galvu. Viņš apzinās fotogrāfijas daudzējādo dabu, kur tās vēstījums atkarīgs no radītāja un saņēmēja interpretācijas, tādēļ Ilmāram ir azarts notvert kadru, kas stāsta pats par sevi. Ieskats I. Priedes iemūžinātajos ikdienas brīžos atrodams arī vietnē “Instagram”, meklējot lietotājvārdu @irumaru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fotogrāfiju izstāde Valkas bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļā skatāma no 1.oktobra līdz 30.novembrim.

Ar bibliotēkas krājumā iekļautajām publikācijām par Ilmāru iespējams iepazīsties šeit.

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas aabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.