Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Februāra gaišie un siltie notikumi Palsmanes pagasta pirmsskolā

Foto: No personīgā arhīva

Neskatoties uz to, ka februāris atnāca ar slimošanas rekordiem gan lielo, gan mazo vidū, Palsmanes pagasta pirmsskolā izdevās izpildīt visus šim mēnesim ieplānotos darbiņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latviešu kalendārā februāris izsenis tiek atzīmēts kā sveču mēnesis ar savu īpašo sveču dienu. Tāpēc šai dienai par godu tika  rūpīgi skatītas sveces, izpētīts un iepazīts sveces tapšanas process. Radītā interese bija jāpārvērš praktiski, radošā darbiņā iesaistot  savas ģimenes locekļus. Kopīgas sadarbības rezultātā , iestādē āra mājā tika ierīkota Sveču izstāde un tā bija pieejama visiem interesentiem. Īpaši skaisti un romantiski  āra māja iemirdzējās vakarpusē, kad sāka krēslot un tika iedegtas  sveces. Par atsaucību un dalību sveču izstādē katrs dalībnieks saņēma atzinības grāmatzīmi un simbolisku dāvaniņu- blociņu jaunām sveču idejām.

Foto: No personīgā arhīva

Ar tik pat gaišam domām turpinājās nākamās  aktivitātes, atzīmējot sirsniņdienu kā  lielo draudzības dienu . “Mārītes” un “Eži” grupas bērni šo dienu atzīmēja ar draudzīgām stafetēm, kur tikai sadarbojoties varēja izpildīt dažādus skolotāju izdomātus uzdevumus. “Bitītes” un “Saulītes” grupas bērni draudzības dienu atzīmēja ar rotaļām, saldumiem un dāvanu gatavošanu saviem viss labākajiem un mīļākajiem draugiem – vecākiem.

Februāra izskaņā Meteņdiena tika svinēta ārā ar  sporta aktivitātēm un jautrām nodarbēm no  latviešu tautas ticējumu pūra. Viena no tām, ja vēlas drīzāku ziemas aiziešanu un ātrāku pavasara atnākšanu, tad jādzied ļoti, ļoti skaļi .Mežiņš skanēja no mūsu dziedāšanas, tik tas pavasaris tāds lēnais nācējs. Bērni, meklējot pavasari, pārbaudīja savus sportiskos spēkus uz līdzsvara baļķa, kur uzdevums bija visaugstākajā pakāpienā ar acīm sameklēt saulīti un uzsmaidīt tai. Vēl viens darbiņš, kurš sagādāja prieku bija   atbrīvot  no sniega mazos zāles pudurīšus un atlikušo sniegu iekrāsot pavasara krāsās. Pēc aktīvās darbošanās visi kopīgi cienājāmies ar pavārītes sarūpētajām pankūciņām un silto tēju. Tēju malkojot, radās pašiem savs ticējums, ja gaisā sajuti pavasara smaržu, tad pavasaris ir tepat, tik jābūt vērīgiem un katru dienu jāievēro, kas mainījies. Ja, neticiet aizejiet uz mežu un pasmaržojiet!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai katram izdodas sajust pavasari, un lai mierīgas debesis virs mums visos gadalaikos!

Informāciju sagatavoja: Alise Rozniece, pirmsskolas skolotāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.