Fani vienmēr ir kopā ar Valkas florbolistiem

Aizvadītajā sestdienā Lielvārdes sporta centrā notiekošajai Latvijas čempionāta florbolā vīriešu 1. līgas spēlei par bronzas medaļām “FK Valka/ IGLU” komandai līdzi juta liels skaits fanu, kas uzskatāmi par komandas sesto spēlētāju. FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

6. aprīlī Lielvārdes sporta centrā notika Latvijas čempionāta 1. līgas spēle, kurā par bronzas medaļu cīnījās “Kuldīgas NSS/Lindes Grupa” un “FK Valka/IGLU” florbolisti. Diemžēl valcēnieši ar rezultātu 3:13 zaudēja pretinieku komandai.

Latvijas Florbolistu savienības mājaslapā publiski pieejamā informācija liecina, ka abu komandu līdzjutējiem līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida gandrīz 13 minūtes. Kā pirmie uzgavilēja valcēnieši, jo golu iemeta Edgars Lazdiņš (1:0). Savukārt 16. minūtē kuldīdznieks Krists Ķemeris atbildēja ar to pašu – 1:1. Neizšķirts bija arī 28. minūtes sākumā (2:2), bet tad pamatīgu izrāvienu veica Kuldīgas florbolisti, līdz otrajam pārtraukumam gūstot četrus bezatbildes vārtus – 6:2. Pēdējās trešdaļas sākumā vienu golu iemeta Valkas florbolisti (3:6), bet turpinājumā laukumā dominēja tikai kurzemnieki, gūstot ļoti pārliecinošu uzvaru ar 13:3, kas komandai “Kuldīgas NSS/Lindes Grupa” ļāva tikt pie kausa par trešo vietu un bronzas medaļām.

Labākā spēlētāja balvu Valkas komandā saņēma Emīls Kalniņš, bet rezultatīvākie ar diviem punktiem katram bija Edgars Lazdiņš un Linards Ščegoļevs. Taču par Valkas florbola komandas sesto spēlētāju un lielākajiem atbalstītājiem uzskatāmi azartiskie un patīkami skaļie līdzjutēji. Valkas ģimnāzijas sporta hallē notiekošās mājas spēles pulcē vairāk nekā 200 skatītāju. Daudzi komandu pavada arī izbraukuma spēlēs, pat uz Liepāju un Lielvārdi, ar īpaši noorganizētu fanu busu.

Viena no florbola komandas līdzjutējām, jaunā florbolista mamma, novada bērnu – jaunatnes sporta skolas direktore Inese Kāposte stāsta, ka izbraukuma spēlēs kā minimums komandu atbalsta vismaz 50 līdzjutēji.

“Sestdienas spēlē, kas notika Lielvārdē, valcēniešu fanus nevarēja nemaz saskaitīt. Tribīnēs pārsvarā bija valcēnieši. Daudzi bija atbraukuši ar savām automašīnām. Patīkami, ka, sadarbojoties ar Lielvārdes sporta centru, bronzas spēles starplaikos ar visu uznākšanu un sasveicināšanos spēlēja valcēnieši, jaunāko grupu bērni – puiši un meitenes līdz 12 gadu vecumam – pret Lielvārdes jaunajiem florbolistiem,” priecājas I. Kāposte.

Uz jautājumu, kā fani pārdzīvoja šo zaudējumu, I. Kāposte norāda: “Šī Latvijas čempionāta 1. līgas visas četras komandas, kas cīnījās par medaļām, ir stipras un spēcīgas. Šajā cīņā stiprāka izrādījās Kuldīgas komanda. Spēles pirmais periods pierādīja, ka bronzas cienīgas ir abas komandas, bet vairāk paveicās pretiniekiem. Fani vienmēr ir kopā ar komandu jebkurā gadījumā. Kopā esam arī tad, ja komanda piedzīvo zaudējumu,” atzīst “FK Valka/IGLU” fane.