Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Esam pateicīgi, ka esam vajadzīgi un atbalstāt mūs

Pēdējā laikā esam saņēmuši mūsu lasītāju jautājumus – kāpēc portālā ziemellatvija.lv ir publikācijas un pēdējā laikā arī fotogalerijas, kas pieejamas tikai par maksu?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drukātais laikraksts “Ziemeļlatvija”, ko mūsu lasītājs pieradis saņemt savā pastkastē vai iegādāties preses izdevumu tirdzniecības vietās, un interneta vietne jeb portāls www.ziemellatvija.lv, mūsdienu valodā runājot, ir divi dažādi produkti. Laikraksts iznāk divas reizes nedēļā, tajā plānveidīgi tiek rakstīts par interesanto un aktuālo Smiltenes un Valkas novadā, par notikumiem un ļaudīm, laikrakstā tradicionāli pieejama informācija, ko mūsu lasītāji pieraduši un vēlas lasīt drukātās versijas izdevumā. Tas, ka laikraksts ir jāpērk par naudu, visiem ir saprotams, jo par brīvu jau to nevar saražot.

Tikmēr portāls ziemellatvija.lv, kas kopš decembra pieejams jaunā, mūsdienīgā izskatā un funkcionalitātē, ir vietne, kurā pieejama plašāka, strukturētāka informāciju par notiekošo gan novados, gan kaimiņos, gan arī visā Latvijā kopumā. Arī fotogalerijas no pasākumiem un notikumiem Smiltenes un Valkas novadā. Pēc laikraksta iznākšanas portālā pieejamas arī avīzē lasāmās publikācijas. Vēsturiski internetvides attīstība  Latvijā izveidojusi priekšstatu, ka tas ir bezmaksas pasākums, taču arī portālā ziņas un informācija nerodas pati no sevis – tās veido redakcija.

Mēs piedāvājam izvēles iespējas. Lasīt par notiekošo novados gan tiem, kam patīk klasiskais medija variants – laikraksts, gan tiem, kas dzīvo mūsdienu dinamikā un informāciju par novadiem vēlas lasīt savā mobilajā ierīcē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš decembra piedāvājam lasītājiem arī Latvijā inovatīvu risinājumu – e-avīzi, kas ir universāls līdzeklis tiem, kas vēlas lasīt klasisko avīzi, bet grib darīt to mobilajā ierīcē. Tā ir precīza laikraksta kopija, kas lasāma telefonā, planšetē un datorā.

Gan e-avīze, gan daļa satura portālā kopš decembra pieejama par maksu. Kāpēc? Jo šajos produktos, kas sniedz mūsu lasītājam papildu ērtības, esam ieguldījuši līdzekļus, arī tāpēc, ka laikraksta tapšana un iznākšana prasa līdzekļus. Mediju veido algoti darbinieki. Visa mediju pasaule straujiem soļiem dodas maksas satura virzienā, jo tas ir vienīgais veids, kā medijiem izdzīvot mūsdienu pasaulē. Arī mēs cenšamies izdzīvot šajā kapitālisma sacensībā, tāpēc lūdzam mūsu lasītājus un lietotājus par mūsdienām simbolisku samaksu atbalstīt mūsu laikraksta un portāla pastāvēšanu.  Kad zem raksta ieraugāt paziņojumu, ka tas ir maksas saturs un sākotnējā abonēšanas maksa mēnesī ir 99 centi, sev jāpajautā, vai tas tiešām ir daudz par darbu, kas raksta sagatavošanā ieguldīts. Domājam, ka te tik daudz nav runas par samaksas lielumu vai mazumu, bet ieradumu un uztveri.  Bieži vien cilvēki nevēlas veikt papildu darbības, piemēram, veikt pārskaitījumu, tāpēc nevis žēlo naudu, bet nevēlas piepūlēties.

Saprotot, ka pie pārmaiņām ir jāpierod un mūsu lasītājam nepieciešams laiks, lai pieņemtu to, ka par daļu satura vai pakalpojumu vēlamies simbolisku samaksu, mēs drukātā laikraksta abonētājiem piedāvājam bezmaksas pieejas kodu, kas nodrošinās iespēju lasīt mūsu maksas saturu portālā par velti. Tiem, kas abonē laikraksta drukāto versiju, jāzvana uz tālruni  647 81276, lai saņemtu bezmaksas kodu e-avīzes un portāla ziemellatvija.lv maksas satura bezmaksas lietošanai. Kodu var saņemt, arī abonējot uz vietas redakcijā un darbiniecei pasakot, ka vēlas piekļuvi maksas saturam portālā. Ja abonējat laikrakstu uz mēnesi, tad arī piekļuves kods strādās vienu mēnesi, ja esat abonējis laikrakstu uz gadu, tad piekļuve e-saturam būs līdz šī gada beigām. Viss, kas jums jādara, ‒ jāreģistrējas portālā ar iedoto kodu un maksas saturs būs pieejams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir vēl viens ērts veids, kā samazināt darbības, lai tiktu kā pie drukas avīzes pastkastē, tā pie maksas satura portālā un e-avīzes. Ļoti izdevīgs ir kompleksais abonēšanas piedāvājums, proti, abonējot drukas laikrakstu portālā, katrs abonents saņem piekļuvi e-avīzei un digitālajam saturam.

Mēs pateicamies katram, kas mūs lasa, atbalsta, abonējot un iegādājoties mūsu laikrakstu gan drukātā, gan e-avīzes versijā, kā arī tiem, kas lasa mūsu portālu un atbalsta mūs, iegādājoties digitālā satura abonentu! Saturs ne laikrakstā, ne portālā nerodas no zila gaisa, to veido komanda – laikraksta “Ziemeļlatvija” redakcija.

Ir vēl viena opcija, ko, līdzīgi kā citi neatkarīgi mediji, kas pārtiek vien no paša medija nopelnītās naudas, esam ieviesuši, proti, mēs aicinām atbalstīt redakcionālo neatkarību ar ziedojumiem. Portālā ir opcija – ziedot, kur, ja ir vēlme, var noziedot kādu summu medija atbalstam.

Mēs radām “Ziemeļlatviju” kopā! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.