Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

ES fondu finansējumu varētu piešķirt 37 ģimenes ārstu prakšu attīstībai

Foto: pixabay.com

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir beigusi izvērtēšanu projektiem Eiropas Savienības (ES) fondu programmā ģimenes ārstu veselības aprūpes infrastruktūras attīstībai. No iesniegtajiem 40 projektiem varētu tikt īstenoti 26 projekti, kas paredz ieguldījumus 37 ģimenes ārstu prakšu infrastruktūras pilnveidē. Šī bija ceturtā, noslēdzošā programmas projektu atlases kārta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģionālajā dalījumā visvairāk – 18 – ģimenes ārstu prakses attīstīs Rīgā 7 projektu ietvaros. Pierīgā īstenos 8 projektus, Kurzemē – 6, Latgalē 3, Zemgalē un Vidzemē – katrā pa vienam projektam.

Ar ES fondu finansējumu individuālajās ģimenes ārsta praksēs būs iespējams veikt gan būvniecības un vides pieejamības nodrošināšanas  darbus, gan papildināt medicīnisko, saimniecisko un informācijas tehnoloģiju aprīkojumu un iegādāties mēbeles. Ģimenes ārsta prakse ar vienu pakalpojuma sniegšanas vietu var pretendēt uz attiecināmo izmaksu kopsummu  līdz 15 000 eiro, ar divām vai vairākām pakalpojuma sniegšanas vietām – līdz 17 000 eiro.

Kā ziņots iepriekš, projektu atlasē iesniegšana ilga no 2022. gada 22. novembra līdz š.g. 23.  janvārim par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta programmā atlikušo finansējumu – vairāk nekā  0,33 miljoniem eiro. Finansējuma ierobežotā apjoma dēļ noraidāmi ir 14 projekti, kuros bija plānotas investīcijas 16 ģimenes ārstu prakses vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ERAF atbalsts ģimenes ārstu prakšu infrastruktūrai paredzēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība”  9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” projektu iesniegumu atlases ceturtās kārtas ietvaros. Šis bija ceturtais, papildus iekļautais uzsaukums ģimenes ārstu prakšu attīstībai 2014. – 2020. gada ES fondu plānošanas periodā. 

Informāciju sagatavoja: Ieva Luste, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.