Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Es esmu Līga

Foto: Roberts Johansons

Es esmu Līga, mana draudzene ir Līga, arī māsīca, klasesbiedrene, kaimiņiene, skolotāja, bijusī kolēģe un vairākas paziņas. Viņu ir daudz, šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 10 000 Līgu. Savulaik šis vārds bija ļoti populārs. Vārdam Līga ir sava nozīme, un tas tiek izvēlēts apzināti. Šobrīd vārds vairs nav tik populārs, bet arī šodien vecāki savām meitām izvēlas šo skanīgo vārdu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Es kā Līga varu teikt, ka vienmēr esmu bijusi lepna par savu vārdu. No bērnības atceros skaistos Līgo vakarus laukos, kad radi un draugi sabrauca, lai svinētu manu vārda dienu. Nevienam nebija tik lielas vārda dienas ballītes kā man! Man bija savs skaistais ziedu vainadziņš, dega ugunskurs, svētku viesi dziedāja un arī līgotāji nāca ciemos. Neatņemama sastāvdaļa bija rotaļas, vismīļākās spēles man bija “Pēdējais pāris šķiras” un “Pēterīts ar Miķelīti abi gāja bekas lauzt”.

Es sevi kā Līgu raksturotu kā stipru un stingru cilvēku, ar savu skatījumu uz dzīvi un ar grandioziem mērķiem. Vārdam ir nozīme un vēstījums visas dzīves garumā. Es apzinos sava vārda maģiskumu un cenšos to arī attaisnot. Tikai maziņa esot, negribēju, ka daudz to Līgu ir, gribēju būt vienīgā, tā vissvarīgākā no visām. Šodien savu vārdu saku ar lepnumu, jo tas ir vairāk nekā vārds. Dzīve man ir piespēlējusi vīru ar vārdu Jānis, lai spēcinātu saulgriežu maģiju.

Arī savas citas Līgas pazīstu kā spilgtus cilvēkus, katru ar savu rakstura spilgtumu, kuras mīl un dzīvo dzīvi. Ar interesi iepazinos, ko tad pētnieki saka par mums – Līgām. Visbiežāk Līgas tiek raksturotas kā kaislīgas ar spēcīgu iekšējo dabas spēku, dzīvespriecīgu un daudzpusīgu personību. Šī vārda īpašnieces priecājas par dzīvi, dabu un visu skaisto. Viņas plūst pa dzīvi, pāri skumjām un sarežģījumiem. Visbūtiskākais Līgām ir mīlestība. Viņas mīl no sirds un vēlas to saņemt pretī tikpat spēcīgi un patiesi.

Šonedēļ mums svētki, svētdien ir mūsu vārda diena. Es sūtu sirsnīgus sveicienus visām Līgām. Meitenes, stiprinām savu vārdu, nesam to tautās ar lepnumu, jo tik latvisks, tautisks un tradīcijām bagāts ir tikai mūsu vārds – Līga!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.