Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Erudīts 2024” Smiltenes tehnikumā

Foto: Baiba Vahere, Sanda Veismane, Gunārs Auders un no dalībnieku personiskā arhīva.

11.aprīlī Smiltenes tehnikumā notika Latvijas profesionāli izglītojošo skolu erudīcijas konkurss “Erudīts 2024”. Savstarpēji sacentās 14 skolu komandas, pārstāvot Rīgas Stila un modes tehnikumu, Rīgas Valsts tehnikumu, Aizkraukles Profesionālo vidusskolu, Jelgavas tehnikumu, Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikumu, Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, Liepājas Valsts tehnikumu, Rīgas Celtniecības koledžu, Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu, Rīgas Tirdzniecības profesionālo vidusskolu, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu, Valmieras tehnikumu un Smiltenes tehnikumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespēju tehnikumā rīkot Latvijas mēroga pasākumu, uzvarot iepriekšējā gada konkursā “Erudīts 2023”, nopelnīja skolas audzēknņi: Unda Meldere, Irbe Strūģe, Karlīna Švalbe, Valdis Golubevs un Gustavs Kristers Melbārdis.

“Erudīts 2024” tika atklāts ar radošiem mājas darbiem, kuros dalībnieki iepazīstināja ar savu skolu, tās izglītības programmām, audzēkņiem un vērtībām.

Katru mācību iestādi pārstāvēja matemātikas un dabaszinību komanda, kā arī valodu, vēstures un sabiedrības zinību komanda. Jaunieši pārbaudīja erudīciju matemātiskajā basketbolā, veselīgajā ķīmijā, zaļajā krosā, apmeklēja latviešu valodas pastaigu taku, vēsturisko ātrumtrasi, sacentās literāri un politiski drošā trīscīņā un ne tikai. Sporta skolotāja Liene Brūvele kopā ar savu audzēkni Agnesi Jaunmuktāni konkursa dalībniekus izklaidēja ar foto orientēšanās nodarbību. Muzikālu priekšnesumu bija sarūpējusi Smiltenes folkloras kopa “Rudzupuķe”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par garlaicību nevarēja sūdzēties arī skolotāji, kuri kopā ar Tūrisma mācību programmu skolotāju Gunāru Auderu devās ekskursijā pa Smilteni, kādreizējā muižas pārvaldnieka mājā mielojās ar tehnikuma audzēkņu sarūpētiem našķiem, dalījās pieredzē un, baudot Tūrisma mācību programmas skolotājas Elīnas Ozoliņas aizraujošos kulinārijas stāstus, dekorēja tehnikuma audzēkņu īpaši viesiem ceptās Pavlova kūkas.

1.vietu eksakto zinātņu komandu konkurencē izcīnīja Smiltenes tehnikuma komanda, bet humanitāro zinātņu konkurencē – Rīgas Celtniecības koledžas komanda.

2.vietu eksakto zinātņu konkursos nopelnīja Jelgavas tehnikuma komanda, bet humanitāro zinātņu konkursos – Smiltenes tehnikuma jaunieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3.vieta eksakto komandu konkurencē – Liepājas Valsts tehnikuma jauniešiem, bet humanitāro zinātņu konkurencē – Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikuma komandai.

Kopvērtējumā 1.vietu ieguva Smiltenes tehnikuma, 2.vietu – Rīgas Celtniecības tehnikuma, bet 3.vietu – Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikuma jaunieši.

Par labāko mājas darbu tika atzīts Aizkraukles profesionālās vidusskolas komandas priekšnesums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vissirsnīgais paldies visiem dalībniekiem, kuri veltīja savu laiku, enerģiju, smaidus un mīlestību, lai dalītos pieredzē un zināšanās ar citu tehnikumu pārstāvjiem un vienkārši būtu kopā!

Paldies Smiltenes tehnikuma skolotājiem un audzēkņiem, kuri ar godprātīgo darbu palīdzēja konkursa organizēšanā un rūpējās, lai ikviens ciemiņš Smiltenes tehnikumā justos gaidīts! Īpašs paldies konkursa organizēšanas darba grupai: Irēnai Priedei, lvijai Biržmanei, Anitai Biseniecei, Brigitai Bišerei, Dagnijai Sproģei, Evitai Segleniecei, Gintam Sprancmanim, Guntaram Mednim, Irai Gailei, Kasparam Kozlovskim, Laumai Dišlerei, Baibai Grantai, Līgai Zušmanei, Madarai Ciemiņai, Minjonai Bučai, Raineram Avalteram, Rudītei Grabovskai, Vinetai Roskošai, Maija Jančevskai, kā arī tehnikuma mācību restorāna vadītājai Sandai Veismanei.

Uz tikšanos nākamgad “Erudītā 2025” Rīgas Celtniecības koledžā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baiba Vahere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.