Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ērģemes pirmsskolas izglītības iestāde piedzīvo pārmaiņas

Foto: pixabay.com

Jūnijā sākušies remontdarbi Ērģemes pagasta pirmsskolas izglītības iestādē “Čiekuriņš”. Septembrī, uzsākot jauno mācību gadu, bērni un pirmsskolas iestādes darbinieki jau varēs doties uz jaunajām, skaistajām telpām un novērtēt vizuālās un praktiskās pārmaiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Proti, Ministru kabinets apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkojumu “Par atbalstītajiem pašvaldību augstas gatavības mērķdotāciju investīciju projektiem 2022. gadā”, kā ietvaros piešķirts finansējums Ērģemes pirmsskolas telpu remontdarbiem. Kā pastāstīja Ērģemes pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons, Valkas novada pašvaldība noslēgusi līgumu par veicamiem darbiem ar SIA “Valkas būvnieks” (līgumcena bez PVN – 193857,95 eiro). Savukārt būvuzraudzību veic SIA “Marčuks”.

Par šiem finansiālajiem līdzekļiem plānota virkne dažādu uzlabojumu un dažādu jauninājumu: pirmsskolas izglītības iestādes grupiņu telpu, kāpņu telpas un aktu zāles sakārtošana, ietverot inženierkomunikāciju pārbūvi, elektroapgādi, apkuri, ventilāciju, ūdensapgādi un kanalizāciju, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izziņošanas sistēmas. “Kopējā remontdarbu zonas platība ir diezgan liela. Pilnībā tiks izremontētas divu grupiņu telpas. Būtisks ieguvums būs rekonstruēta apkures sistēma. Proti, iepriekš tā bija neregulējama sistēma, telpās nevarēja regulēt nepieciešamo temperatūru. Tas ir ļoti svarīgi, lai bērniem telpās pavadītajā laikā ir vienmērīga gaisa temperatūra, nevis par aukstu vai karstu. Vēl arī sanitārajā mezglā būs uzlabojumi, kas ietver bērniem pielāgotu izlietņu, tualetes podu augstumu un tamlīdzīgi,” stāsta P. Pētersons un min, ka izglītības iestādē līdz šim arī viesojušies Veselības inspekcijas speciālisti, kuri norādījuši uz vairākām nepilnībām un mudinājuši sekot līdzi ieteikumiem, lai iestāde kļūtu bērniem arvien tīkamāka, pielāgotāka, drošāka un atbilstu visiem standartiem.

Jāmin, ka līdztekus šim tiks veikti arī uzlabojumi pirmsskolas izglītības iestādes teritorijā, kam līdz gada beigām paredzēts finansējums aptuveni pusmiljona eiro apmērā. Lai uzsāktu darbus, vēl jāsagaida rezultāti par to, kurš būvdarbu uzņēmums būs uzvarējis iepirkumu konkursā. Proti, šobrīd ir izsludināts jauns iepirkumu konkurss, divi līdzšinējie ir noslēgušies bez rezultātiem, pārsniedzot finansiālās iespējas. “Tā ir tikai nianse, tiklīdz būs zināms darbu veicējs, tā uzsāksies arī āra darbi. Tie paredzēti visnotaļ ievērojami – būs jaunas konstrukcijas bērnu rotaļu laukumā, tiks izbūvēta jauna āra nojume, pilnībā tiks nomainīts celiņu segums, būs teritorijas apgaismojums. Un kas būtiski bērnu drošībai, visai teritorijai apkārt tiks izbūvēts žogs. Paredzēts arī stāvlaukums automašīnām,” papildina P. Pētersons un neslēpj, ka pēc tik vērienīgiem remontdarbiem “Čiekuriņš” varētu kļūt par modernāko un infrastruktūras sakārtotāko pirmsskolas izglītības iestādi novadā. Bet šis ir tikai pirmais solītis uz kopējo mērķi, nākotnē paredzēta arī ēkas siltināšana, tādējādi domājot arīdzan par energoefektivitātes veicināšanas pasākumiem, kas šobrīd ir ļoti aktuāls temats.

Tikmēr valcēnietis Aivo Vārs interneta komentāros pārmetis Valkas novada pašvaldībai, ka pēdējā pusgada laikā novērota visatļautība, tostarp  Ērģemes un Kārķu skolā būvdarbi norisinājušies “pa kluso”, bez līgumiem un būvatļaujām. “Kas par to liek domāt, man ir grūti spriest. Šobrīd visi darbi noris ar saskaņotām būvatļaujām, viss tiek darīts likumā noteiktajā kārtībā. Ja arī kādu brīdi kādam iepriekš uz rokas ir izpalicis kāds līgums, tad darbu veicējs to, visticamāk, ir uzņēmies uz savu atbildību, piemēram, uzsākot veikt kādus remontdarbus nedaudz ātrāk, nekā tas atrunāts uz papīra. Tad tā ir bijusi viņa izvēle, nevis kāds tīšs pārkāpums. Ja darbi netiktu uzsākti, tad atkal būtu bijis pārmetums – kādēļ tos nevarēja organizēt tad, kad iestādē mazāks bērnu skaits un netraucētu tās darbībai. Tāds opozīcijas darbs. Meklē problēmas, kad nav, tad izdomā problēmas. Mēs domājam par bērniem, lai viņi nebūtu situācijas ķīlnieki un nebūtu jādzīvo putekļos vai nepiemērotās telpās,” paskaidro P. Pētersons.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.