Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ērģemes pilsdrupās atdzimst viduslaiku elpa

Ar dažādiem pasākumiem atzīmējot pagasta svētkus, sestdien Ērģemes viduslaiku pils pagalmā ikvienam bija iespēja ceļot laikā un nokļūt viduslaikos. Tur bija atceļojusi Livonijas karapulka nometne ar viduslaiku aktivitātēm, amatu meistariem, dažādām meistarklasēm un radošām darbnīcām. Šim pasākumam bija liela atsaucība, pavisam kopā bija teju tūkstotis interesentu.

Sajust viduslaiku elpu varēja, pateicoties vēstures izpētes un rekonstrukciju klubam “Rodenpoys” (no Ropažiem). Kā atzīst kuba biedri, viņi ar šādu programmu viesojušies ne vienā vien vietā un viņus patiesi iepriecinājusi ērģemiešu un pagasta viesu atsaucība un ieinteresētība.

Ar dzīvās vēstures palīdzību tika demonstrēta karapulka pārgājiena apmešanās vieta – ar vairākām teltīm un dažādām pozīcijām. Proti, apmeklētājiem bija iespēja ielūkoties ordeņa brāļa teltī, kura attiecīgi bija aprīkota ar viduslaiku mēbelēm. Tur bija saliekama koka gulta, kuru īsā laikā var izjaukt un salikt. Tādējādi bruņiniekiem nebija jāguļ uz cietas zemes. Pamēģināt, kā tas ir – gulēt viduslaiku gultā, nāca daudzi. “Šeit parādām karapulka nometni 14. gadsimtā. Cilvēkiem nereti ir uzskats, ka viduslaikos dzīvojošie ļaudis bija tālu no civilizācijas. Patiesībā tā nav, jo īpaši ziemā, karaspēkam dodoties pārgājienā, viņi ļoti piedomāja par komfortu. Šajā gadījumā gan mēs domājam vairāk par sabiedrības augstāko slāni,” stāsta vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba “Rodenpoys” biedrs Uģis Urtāns.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.