Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ērģemes pamatskolas skolas pašpārvalde mācās būt kopā

Ērģemes pamatskolas pašpārvalde, izspēlējot dažādas stratēģiskās spēles, mēģināja saliedēties un būt uz viena viļņa, izdzīvojot piedzīvojumus Vaidavas ezera krastā. Visas šīs aktivitātes pusaudžiem sagādāja Latvijā pazīstamā pasākumu aģentūra “Eži” no Valmieras. Foto: No personīgā arhīva

Lai saliedētu Ērģemes pamatskolas skolēnus, kas ierodas mācīties no Valkas, Kārķiem, Dakstiem, Vēveriem un vēl citām nelielām apdzīvotām vietām, kā arī, lai rosinātu pusaudžus būt drosmīgiem izteikt viedokli un to aizstāvēt, izglītības iestādē ir aizsācies projekts “Kopā ir labāk!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā piektdienā skolas pašpārvaldei desmit skolēnu sastāvā notika pirmā projekta aktivitāte Valmieras novada Vaidavas ezera krastā. To vadīja pasākumu aģentūras “Eži” atraktīvās komandas pārstāvji. Ērģemes pamatskolas skolotāja, skolēnu pašpārvaldes konsultante Baiba Karpova stāsta, ka šī projekta mērķis ir saliedēt visus skolēnus, rosināt viņus būt aktīviem un atraktīviem. Veicot skolēnu aptauju, diemžēl atklājās, ka pandēmija ir darījusi savu – bērni kļuvuši par sevi nepārliecināti, bieži kautrējušies un baidījušies izteikties. Turklāt pirms diviem gadiem, likvidējot Kārķu sākumskolu, daudzi kārķēnieši izvēlējās turpināt iegūt pamatizglītību Ērģemē, bet nepaspēja adaptēties un iekļauties skolas kolektīvā, jo visus pedagogu un skolēnu pašpārvaldes labos nodomus izjauca “Covid-19” pandēmija. B. Karpova atzīst, ka reizēm skolēnu vidū parādījās arī mobinga pazīmes. Lai kliedētu visu šo pandēmijas laikā gūto negatīvo ietekmi, ērģemieši līdz gada beigās iesaistīsies Jaunatnes starptautiskās programmas aģentūras organizētās mācībās par izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstību, nosaucot savu projektu “Kopā ir labāk!”.

B. Karpova novērojusi, ka jau pirmajā nodarbībā pašpārvaldes aktīvisti iemācījušies cits citu uzklausīt, saprast un sadarboties. Izspēlējot dažādas kustību un atjautības spēles brīvā dabā un svaigā gaisā no pulksten 9.30 līdz 14, iegūti daudzi iespaidi un pieredze. To pašpārvalde mēģinās nodot visai skolas skolēnu saimei, paši rīkojot līdzīgas aktivitātes kopā ar pasākumu aģentūru “Eži”. B. Karpova atklāj, ka pirmdien, ierodoties skolā, pirms mācību stundu sākuma skolēni steigušies viņai jautāt, kad notiks nākamās projekta aktivitātes un kad varēs zināšanas un pieredzi nodot skolasbiedriem. B. Karpova pagaidām vēl nevar nosaukt konkrētu laiku kopīgajam skolas saliedētības pasākumam, bet tas noteikti būs.

Foto: No personīgā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.