Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ērģemes pamatskolā – vairāki jauni pedagogi un lielāks skolēnu skaits

Zinību dienā Ērģemes pamatskolas direktores Gitas Avotes sveicienus saņēma jaunā skolotāja Liene Polakena, kura bērniem pasniegs stundas vizuālajā mākslā, dizainā un tehnoloģijās. Foto: No personīgā arhīva

Jaunais mācību gads Ērģemes pamatskolā iesācies ar izaicinājumu. Proti, angļu valodas stundas nenotiks tikai klātienē mācību klasē, bet arī attālināti, jo skolotājs atrasts Latvijas otrā malā – Liepājā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas direktore Gita Avote stāsta, ka pirms jaunā mācību gada nācies risināt jautājumu par angļu valodas mācīšanu. Šo problēmu itin veiksmīgi izdevies atrisināt – turpmāk ērģemiešiem angļu valodu mācīs jaunais skolotājs Sandis Strazds, kuram dzimtas saknes meklējamas Kārķos.

“Šī ir izeja no bezizejas. Neviens jau nav laimīgs, ka puse angļu valodas stundu notiks attālināti. Bet vai labāk būtu tad, ja mūsu skolā angļu valodu bērni vispār nevarētu apgūt? Mūsdienās tas nebūtu prāta darbs. Jaunais angļu valodas skolotājs dzīvo Liepājā, bet piekrita strādāt ar šādu modeli. Latvijā neesam vienīgā skola, kurā kāds mācību priekšmets tiek mācīts arī attālināti. Piemēram, Ādažu vidusskolā stundas attālināti pasniegs skolotājs no Madonas. Pašreiz pedagogu kolektīvs ir nokomplektēts, visi mācību priekšmeti skolēniem tiks mācīti,” stāsta pamatskolas direktore.

Viņa priecājas, ka pedagogu saimei ir piepulcējušies vēl divi jauni skolotāji – Artūrs Feodorovs, kurš pasniegs sporta stundas, un Liene Polakena, kura mācīs vizuālo mākslu, dizainu un tehnoloģijas. Valcēnieši un tuvējās apkārtnes iedzīvotāji Lieni pazīst kā prasmīgu šuvēju un mākslas un rokdarbu internetveikala “Darbnīca Brīvdiena” īpašnieci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direktore stāsta, ka Liene savu meitu ved uz pirmsskolas izglītības grupu Ērģemē. Pēc kādas sarunas Liene nolēmusi studēt, lai varētu uzsākt darbu skolā, jo līdz šim nodarbojās tikai ar šūšanas pasūtījumiem mājās. Jaunā skolotāja studēs un paralēli arī pasniegs stundas.

Lai pēc vasaras brīvlaika pirmā skolas diena būtu nedaudz jautrāka, Ērģemes pamatskolas Zinību dienas pasākumā piedalījās nebēdnīgās Mikipeles. Foto: No personīgā arhīva

Viena no pozitīvām tendencēm ir tā, ka katru mācību gadu Ērģemes pamatskolā pieaug skolēnu skaits. Direktore skaidro, ka cilvēki no citām Latvijas vietām pārceļas uz dzīvi Valkas novadā un vecāki saviem bērniem izvēlas mācības salīdzinoši nelielajā lauku skolā Ērģemē. Šajā mācību gadā skolā mācīsies arī divi bērni no kaimiņpilsētas Valgas. Pagaidām vēl Ērģemē nemācās Ukrainas kara bēgļu atvases, taču direktore pieļauj, ka arī ukraiņu bērni varētu mācīties Ērģemē. Pašlaik bijušās Kārķu sākumskolas ēka tiek pielāgota kara bēgļu izmitināšanai, un līdz ar to pastāv varbūtība, ka ukraiņi apmeklēs netālo vietējo skolu Ērģemē.

Domājot par bērnu iespēju lietderīgi pavadīt laiku pēc stundām, Ērģemes pamatskolā tiek piedāvāti kopumā 11 daudzveidīgi interešu pulciņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēc divu gadu pārtraukuma visa skolas saime esam atsākuši piedalīties Valkas novada skriešanas seriālā “Optimists”. Ceturtdienās pēc stundām bērni ar skolas autobusu tiek aizvesti uz skriešanas trasi,” priecājas G. Avote.

Savukārt, kas attiecas uz pirmsskolas izglītības grupu, pagaidām tās telpās turpinās vērienīgi rekonstrukcijas darbi, kas tuvojas noslēgumam. Darbu ietvaros tiek labiekārtots arī bērnudārza rotaļlaukums un sakārtota skolas teritorija. 

UZZIŅAI

Ērģemes pamatskolas skolēnu skaits 2022./23. mācību gadā:

  • skolā – 105
  • pirmsskolas izglītības grupās Ērģemē un Kārķos – 60

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.