Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ērģemes pamatskolā pieaudzis skolēnu skaits

Lai jaunā mācību gada sākumā klasesbiedri sadraudzētos un iepazītu cits citu, aizvadītajā ceturtdienā un piektdienā Ērģemes pamatskolā notika atraktīvas sporta un pārgājienu dienas. Foto: No personīgā arhīva

Pēc Valkas novada pašvaldības īstenotās lauku skolu reorganizācijas novadā strādā tikai viena lauku pamatskola. Aizvadītais mācību gads bija pēdējais Vijciema skolai, pirms tam slēdza Ozolu un Kārķu sākumskolas. Ērģemes pamatskolā mācās ne tikai tuvējo pagastu un apkārtnes bērni, bet arī Valmieras novada iedzīvotāji no Dakstiem un Rencēniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas direktore Gita Avote “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka ar katru gadu pieaug  skolēnu skaits. Viņa atceras, ka pirms trim gadiem, sākot strādāt direktores amatā, skolā bija vien 40 skolēni. G. Avote skaidro, ka skolu Ērģemē vecāki izraugās tiem bērniem, kuri dažādu apsvērumu dēļ neiekļaujas skolēnu skaita ziņā lielākās skolās, kur vienā klasē mācās vairāk nekā 20 bērnu. Taču tas nebūt nenozīmē, ka lauku skolā izglītības kvalitātes latiņa tiek nolaista. Gluži pretēji, skolotājiem ir vairāk laika veltīt katram skolēnam mācību vielas izskaidrošanā. Direktore atklāj vēl vienu lietu, kas raksturīga daudzām Latvijas mazajām skolām. Proti, daudzi skolotāji uz darbu ierodas no citām vietām. Piemēram, šajā mācību gadā ērģemiešiem ģeogrāfiju mācīs Strenču pamatskolas skolotāja, bet krievu valodu – bijusī Vijciema skolas skolotāja.

Uz jautājumu, ar kādām domām skolas kolektīvs iesoļo jaunajā darba cēlienā, direktore atbild: “Pozitīvām domām, bet ar apziņu, ka neko daudz uz priekšu nevar plānot un paredzēt. Katru otrdienu skolēniem būs jāorganizē siekalu testu nodošana. Tas būs jādara arī pedagogiem, kuri nav vakcinējušies. Trešdien sagaidīsim rezultātus un tad redzēs, kas būs tālāk. Vai kādai klasei būs jāmācās attālināti vai darbs turpināsies klātienē. Dzīvosim no otrdienas līdz otrdienai,” secina direktore. Viņa atzīst, ka, lai izvairītos no liekiem uztraukumiem, Zinību dienas svinīgais pasākums notika tikai skolēniem un pedagogiem bez vecāku klātbūtnes. Nododot siekalu testu pirms 1. septembra, vienam skolēnam tas bija pozitīvs, bet visiem testētajiem skolotājiem ‒ negatīvi.

Ērģemes pamatskola 2021./22. mācību gadā:

  • mācās 99 skolēni,
  • 1. klasē – 14,
  • 9. klasē – 6,
  • pirmsskolas izglītības grupu Kārķos apmeklē 9 bērni,
  • pirmsskolas izglītības grupu Ērģemē apmeklē 50 bērni,
  • skolā strādā 18 pedagogi, daudzi ierodas no citām vietām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.