Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ērģemes pagastā zemessargi pilnveidos aizsardzības iemaņas

Foto: No “Facebook”

27. un 28. maijā Valkas novada Valkas un Ērģemes pagastā, kā arī Valmieras novada Plāņu pagastā notiks Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmācība Zemessardzē pamatā notiek brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja veltīt laiku praktisko aizsardzības iemaņu pilnveidošanai Zemessardzē, tādā veidā stiprinot Latvijas drošību.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Ap 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā. 

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnēs: www.zs.mil.lv vai www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze .

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Valkas novada Ērģemes pagastā zemessargi pārvietosies gan ar militāro transportu, gan ar kājām. Apmācībā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību un nenodara bojājumus videi.

Valkas un Plāņu pagastā plānotajā apmācībā zemessargi pārvietosies ar bruņutransportu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardze aicina Valkas, Ērģemes un Plāņu pagasta iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu. Jautājumu vai neskaidrību gadījumos aicinām zvanīt uz tālruņa numuru: 28619184.

Informāciju sagatavoja: Lelde Krancmane, Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.