Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ērģemes kapsētā uzstādīti vides objekti

Publicitātes foto.

Valkas novada pašvaldība turpina projekta “Ērģemes kapsētas digitalizācija un teritorijas labiekārtošana – tilts no pagātnes uz nākotni” (Nr. 22-09-AL12-A019.2201-000010) īstenošanu. Projekts tiek īstenots LEADER programmā, Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros. Projektu apstiprināšanai ir virzīja biedrība “Lauku partnerība ZIEMEĻGAUJA”. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta ietvaros jau ir izveidoti un uzstādīti plānotie vides objekti (1 informācijas stends, 1 karte, 1 āra galds ar 2 soliem un 1 lokveida sols). Vides objektus izveidoja SIA “Aivars-K”. Iepriekš jau tika ziņots, ka uzsākta aktivitāte – kapsētas digitalizēšana. Tā joprojām turpinās, šos darbus veic SIA “Cemety”, kas izveidos digitālu kapsētas plānu jeb karti un apkopos datubāzi noteiktā sistēmā. Kapsētu pārvaldnieks sistēmā varēs reģistrēt jaunas apbedījumu vietas, informēt par kapu svētkiem, svecīšu vakariem un citām nozīmīgām lietām. Datu bāzē būs informācija arī par nekoptajām un brīvajam kapu vietām, un statistikas dati par veiktajām apbedīšanām. Tuvākā laikā tiks noslēgts līgums par konteinertipa publiskās tualetes uzstādīšanu. 

Projekta mērķis ir sniegt kvalitatīvu pakalpojumu un pilnveidot esošās pakalpojumu iespējas kapsētas apmeklētājiem no Valkas novada un visas biedrības “Lauku partnerība Ziemeļgauja” teritorijas, labiekārtojot Ērģemes kapsētu un digitalizējot kapu uzskaites sistēmu. Atvieglot apsaimniekošanu pašvaldībai, un radīt iespēju apmeklētājiem iegūt informāciju par kapu vietām un nodot to nākamajām paaudzēm. 

Projekta kopējās izmaksas ir 41 462,36 EUR, attiecināmās izmaksas veido 30 000,00 EUR, tai skaitā ELFLA finansējums ir 27 000,00 EUR jeb 90 % no attiecināmajām izmaksām un Valkas novada domes līdzfinansējums ir 3000,00 EUR jeb 10 % no attiecināmajām izmaksām, kā arī 11 462,36 EUR neattiecināmās izmaksas.

Informāciju sagatavoja:  Toms Simtiņš, projekta vadītājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.