Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ērģemes bibliotēka – “Iedvesmas bibliotēka 2022”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) izraudzījusies piecas bibliotēkas, kas piedalīsies projektā “Iedvesmas bibliotēka” un 2022. gadā piedzīvos mūsdienīgas pārmaiņas. Starp “Iedvesmas bibliotēka 2022” dalībniecēm būs arī Valkas novada Ērģemes bibliotēka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Biedrība uzsāka jaunu nacionālas nozīmes ilgtermiņa projektu “Iedvesmas bibliotēka”. Bibliotekāri visā Latvijā bija aicināti pieteikt idejas par jauniem arhitektūras un dizaina risinājumiem savās bibliotēkās, lai tās kļūtu vēl aicinošākas, mūsdienīgākas un pievilcīgākas lasītājiem. Katru gadu “Iedvesmas bibliotēkā”piedalīsies 3–5 bibliotēkas, kas ar Biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu piedzīvos pozitīvas pārmaiņas un taps par laikmetīgām kultūrvietām.

Šogad Biedrība saņēma 26 pieteikumus “Iedvesmas bibliotēkai”. Pieteikto ideju spektrs bija plašs  –  āra lasītavu būve, bērnu un jauniešu lasītavu modernizēšana, jauno tehnoloģiju ieviešana, digitālo telpu izveide, bibliotēku telpu iekārtošana, grāmatu pakomātu uzstādīšana. Pieteikumus izvērtēja arhitektūras un dizaina nozares ekspertu žūrija un izvēlējās 5 bibliotēkas, kuru idejas tiks realizētas 2022. gadā.

Valkas novada Ērģemes bibliotēkanākamajā gadā pārcelsies uz jaunām telpām. “Iedvesmas bibliotēkā” jaunā mājvieta tiks izremontēta, iekārtota, iegūs mūsdienīgu vizuālo veidolu un mēbeles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “”Iedvesmas bibliotēkas” pirmajā gadā esam saņēmuši 26 bibliotēku pieteikumus – mūsdienīgas, iedvesmojošas un pārdomātas idejas. Ļoti novērtējam, ka bibliotekāri uzticējuši mums savus sapņus un vīzijas! Mēs pārliecinājāmies, ka bibliotekāri izmanto iespēju, lai veidotu bibliotēkas vēl labākas, aicinošākas un pievilcīgākas saviem lasītājiem. Apsveicam “Iedvesmas bibliotēka 2022” dalībnieces! Esam apņēmušies īstenot izraudzītās idejas sadarbībā ar bibliotēkām un pašvaldībām, cerot, ka rezultāts iedvesmos uz pārmaiņām arī citus un radīs sekotājus.”

“Iedvesmas bibliotēkas” mērķis ir atbalstīt bibliotēkas ceļā uz pozitīvām pārmaiņām un veidot tās par laikmetīgām kultūrvietām. Lielajās Latvijas pilsētās vai mazos pagastos, ikvienam bibliotēkas apmeklētājam ir tiesības uz laikmetīgu bibliotēku, sakārtotu vidi un mūsdienīgu saturu. 

Uzsākt projektu “Iedvesmas bibliotēka” Biedrību rosināja 2019. gadā īstenotās vizuālās pārmaiņas Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu lasītavā. Pateicoties Biedrības ziedotājiem un sadarbībai ar arhitektu biroju Gaiss, mākslinieci Rūtu Briedi un AS “Latvijas Finieris”, bērnu lasītava ieguva jaunu dizainu. Šo projektu atzinīgi novērtējuši lasītavas apmeklētāji un tas pamanīts arī starptautiskā mērogā.

Informāciju sagatavoja: Sanita Kitajeva, LNB Atbalsta biedrība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.