Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Erasmus+ konkursā iespējams īstenot daudzveidīgas aktivitātes sporta jomā

Foto: pixabay.com/Total Shape

Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ 2023. gada konkursā organizācijām ir iespēja iesniegt projektu pieteikumus un īstenot daudzveidīgas aktivitātes sporta jomā – personāla mobilitātes, partnerības sadarbībai, sporta bezpeļņas pasākumus Eiropā un kapacitātes stiprināšanas projektus. Programma sporta jomā atbalsta projektus, kas veicina iesaistīšanos sporta, fiziskajās un brīvprātīgajās aktivitātēs. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) administrē personāla mobilitātes sporta jomā, kas sniedz iespēju neprofesionālā un tautas sporta organizāciju treneriem un citiem sporta darbiniekiem doties ārvalstu mobilitātēs savu kompetenču un kvalifikācijas uzlabošanai un jaunu iemaņu iegūšanai, tādējādi veicinot neprofesionālā un tautas sporta organizāciju attīstību un to kapacitātes celšanu. Mobilitāšu ietvaros iespējams īstenot divu veidu aktivitātes. “Ēnošana” darbā sniedz iespēju apmeklēt tautas sporta organizāciju citā valstī, lai apgūtu jaunu praksi un apkopotu jaunas idejas, vērojot ārvalstu kolēģu darbu. Otrā aktivitātē –  norīkojumi trenēšanai vai apmācībai – dalībnieki var vadīt sporta nodarbības vai treniņus un nodrošināt mācības tautas sporta organizācijā citā valstī, lai pilnveidotos un apmainītos ar labo praksi ar ārvalstu kolēģiem.

Aktivitātes īstenošanai Latvijā piešķirti 78 tūkstoši eiro. Līdz 23. februāra plkst. 13.00 (pēc Latvijas laika) tautas sporta organizācijām ir iespēja iesniegt projektu pieteikumus mācību mobilitātēm sporta jomā.

Lai organizācijas sekmīgāk sagatavotu projektu pieteikumus, VIAA 2. februārī no plkst. 10.00 līdz 13.00 organizē tiešsaistes semināru, kurā varēs uzzināt par personāla mobilitāšu projektu mērķiem, atbalstāmajām aktivitātēm, finansēšanas noteikumiem, projektu pieteikumu veidlapas aizpildīšanas un iesniegšanas noteikumiem. Tautas sporta organizācijas aicinātas reģistrēties semināram līdz 30. janvārim, aizpildot pieteikuma veidlapu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, lai uzzinātu par Eiropas Komisijas Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūras (EACEA) administrētajām Erasmus+ aktivitātēm sporta jomā, interesentiem ir iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā, kas notiks 30. janvārī no plkst. 10.30 līdz 18.15 (pēc Latvijas laika). Seminārā varēs uzzināt par programmas aktivitātēm sporta jomā – partnerībām sadarbībai, sporta bezpeļņas pasākumiem Eiropā, kā arī kapacitātes stiprināšanas projektiem. Plašāka informācija par pasākumu pieejama EACEA mājaslapā.

Informācija par Erasmus+ programmas iespējām sporta jomā pieejama www.erasmusplus.lv mājaslapas sadaļā Sports.

Informāciju sagatavoja:Alise Devjatajeva, VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā eksperte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.