Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

EP Vēstnieku skolas sestajā mācību gadā izzinās pilsonisko sabiedrību

Tūkstošiem skolēnu un pedagogu visā Latvijā – no Liepājas līdz Daugavpilij un no Alūksnes līdz Bauskai – Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu programmā jaunajā mācību gadā izzinās pilsoniskās sabiedrības lomu demokrātijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

9. – 12. klašu skolēniem paredzētās programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” ietvaros vairāk nekā 75 Latvijas skolās mācību saturs par ES jau sesto gadu tiks integrēts dažādos mācību priekšmetos. Tās mērķis ir jauniešos veicināt apziņu par sevi kā nozīmīgu ES daļu, rosināt izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivēt līdzdarboties.

Programmas ietvaros  skolēni šajā mācību gadā diskutēs ar Eiropas Parlamenta deputātiem, žurnālistiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai stiprinātu izpratni par pilsoniskās sabiedrības nozīmi demokrātijā. Šī iniciatīva tiek īstenota sadarbībā ar programmas eksperti, politoloģi Žanetu Ozoliņu.

“Pilsoniskā aktivitāte ir daļa no Eiropas Parlamenta kā vienīgās tieši vēlētās ES iestādes DNS, tāpēc ir tikai dabiski, ka vēlamies stiprināt cilvēku iesaisti demokrātijas procesos. Tas notiek gan EP Vēstnieku skolās, gan šogad arī Konferencē par Eiropas nākotni – tā ir iespēja ikvienam paust viedokli par ES nepieciešamajām pārmaiņām platformā futureu.europa.eu un pielikt roku ceļā uz to īstenošanu,” saka EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Būtiskākais Vēstnieku skolas ieguvums ir iespēja jauniešiem no pasīviem vērotajiem kļūt par aktīviem pilsoņiem. Iesaistoties skolēni labāk izprot sabiedriskos un politiskos procesus, spēj novērtēt, kurus procesus un kādā veidā iespējams ietekmēt, un kā tas savukārt ietekmē mūsu katra ikdienu. Mūsu skolas pieredze liecina, ka programmas laikā var veiksmīgi sadarboties arī ar citām skolām dažādās Eiropas valstīs un izdarīt patiešām labas lietas,” saka Tukuma 2. vidusskolas angļu valodas skolotāja Kristīne Gereiša.

“Programmā esam iesaistījušies nesen. Motivācija ir vēlme parādīt bērniem pasauli, aktivizēt jauniešus, lai viņi domā plašāk – par notiekošo Eiropā un pasaulē. Tā ir laba platforma jauniešu iesaistīšanai, viedokļa paušanai un pilsoniskai rīcībai. Redzot, ko programmā dara citas skolas, varam savstarpēji dalīties pieredzē, izvērtēt savus resursus, spējas un aktīvi iesaistīties,” pieredzes apmaiņas ieguvumus uzsver Limbažu vidusskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja Daiga Rudzīte. 

Par programmu “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” ir ES mēroga programma un tiek īstenota visās 27 dalībvalstīs, Latvijā tā darbojas sesto gadu. Programmā regulāri iesaistās arī Latvijas EP deputāti, piedaloties gan skolu atklātajās stundās, gan diskusijas ar jauniešiem un pedagogiem. Programma ir ilgstošas sadarbības platforma, kas veicinājusi arī Latvijas skolu savstarpējo sadarbību, vairojot labās prakses piemērus pedagoģiskajā praksē un pilsoniskajā sabiedrībā Latvijā. To novērtē Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centrs.

Projektā iesaistītajām skolām pieejams šāds atbalsts:

  • Skolotāju semināri Latvijā un Briselē, saņemot metodisku atbalstu darbā par ES tematiku;
  • Dažādos mācību priekšmetos integrējami mācību materiāli par ES;
  • Izglītojoši pasākumi skolēniem, t.sk. dalība Eiropas Jaunatnes dienās un EUROSCOLA (skolēnu diskusijas un parlamentārā darba simulācijas) Eiropas Parlamentā Strasbūrā, Francijā (Covid-19 pandēmijas laikā šī aktivitāte norit tiešsaistē);
  • Aktivitātes skolās, t.sk., atbalsts praktisku iesaistes mehānismu īstenošanai skolās ES tēmas ietvaros (Eiropas dienas organizēšana u.c.). 

Informāciju sagatavoja: Jānis Krastiņš, EP preses sekretārs Latvijā

20210923-1302-fb.png

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.