Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Energoresursu cenu pieauguma samazinājuma atbalstam pieteiktas vairāk nekā 100 000 mājsaimniecības

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalstam pieteikto mājsaimniecību skaits sasniedzis vairāk nekā 100 000 – pēc apkopotajiem datiem uzskatāmi redzams, ka atsevišķās pašvaldībās atbalsta saņemšanai tiek aktīvāk izmantota reģistrācija portālā www.epakalpojumi.lv, tā atslogojot darbiniekus un pašvaldību resursus, pieņemot atbalsta pretendentus klātienē, secinājis www.epakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris. Procentuāli visvairāk iesniegumu portālā saņemts no Olaines (83.03% digitālo pieteikumu), Ropažu (79.45%), Alūksnes (78.05%) un Mārupes novadu (72.01%), kā arī valstspilsētu Jelgavas (73.21%) un Liepājas (72.58%) mājsaimniecībām, tikai aiz kurām ierindojas atbalstam Rīgā (70.78%) portālā reģistrēto skaits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nedaudz vairāk par pusi no iesniegumiem – 53 000 iedzīvotāji reģistrējuši  www.epakalpojumi.lv, pārējos klātienē reģistrējuši pašvaldību darbinieki. Vēl pirms dažiem gadiem šis skaitlis noteikti būtu mazāks, jo iedzīvotāju digitālās prasmes ir ievērojami augušas, un šodien daudz vairāk iedzīvotāju spēj reģistrēties atbalstam portālā. Tomēr nepilna mēneša laikā iezīmējusies arī tendence, ka ir atšķirība starp pašvaldībām, kurās iedzīvotāji vairāk pieteikumu sniedz portālā, un kurās iesniegumus atbalstam pašvaldības darbinieki reģistrē klātienē. Viens no digitālo pakalpojumu ieviešanas mērķiem ir atslogot klātienē sniedzamos pakalpojumus, taupot tam nepieciešamos pašvaldību un valsts resursus, tādēļ jāuzteic to pašvaldību iedzīvotājus, kuri energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumaatbalsta saņemšanai pieteikumu sniedz portālā,” saka Edžus Žeiris.

No 2022. gada 1. oktobra līdz 18. oktobra pulksten 10.00 portālā www.epakalpojumi.lv atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām bija iesniegti 102 572 iesniegumi, no kuriem 53 706 iedzīvotāji bija reģistrējuši autorizējoties portālā, bet  pašvaldībās klātienē tikmēr reģistrēti 48 866 iesniegumi.

Mājokļu īpašnieku un īrnieku nemainīgi populārākais minētais atbalsta veids, ko vēlas saņemt, ir 60 eiro atbalsts apkurei ar malku, nepievienojot čeku. No visiem pieteikumiem šādi ir 96,5%, atbalstu par iegādātajām granulām, skaidu briketēm, iesniedzot čeku, vēlas saņemt 3,1% iedzīvotāju, bet par iegādāto malku, iesniedzot čeku, 0,4%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2022. gada 1. oktobra daļai no Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā iekļautajiem papildu atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām gaidāmajā ziemas sezonā iedzīvotāji var pieteikties portālā www.epakalpojumi.lv.

Portālā www.epakalpojumi.lv pieteikšanās atbalsta pasākumiem iespējama tiem, kuri apkurei izmanto granulas vai briketes, malku, kā arī elektroenerģiju, ja tās patēriņš mēnesī ir vairāk nekā 500 kWh. Lai izmantotu šo iespēju, mājokļa īpašniekam vai īrniekam portālā jāautorizējas ar E-paraksta viedkarti, E-ID identifikācijas karti vai kādu no internetbankām.

Portāls www.epakalpojumi.lv ir pieejami vairāki integrēti e-pakalpojumi, kuri apkopo datus no Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercsabiedrībām. Portāla pakāpeniskas attīstības laikā tiek piedāvāti arvien jauni pakalpojumi iedzīvotājiem, uzņēmējiem, pašvaldībām un citām iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Portālā iespējams veikt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu, reģistrēt bērnu uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē un sekot kopējam reģistram, pieprasīt civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecību u.c.

Informāciju sagatavoja: Līva Zirnīte, mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.