Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Enefit Green pārdod savas koģenerācijas stacijas Valkā un Paidē

Viens no vadošajiem atjaunīgās enerģijas ražotājiem Baltijas jūras reģionā Enefit Green parakstījis līgumu par Valkas un Paides (Igaunija) koģenerācijas spēkstaciju pārdošanu Igaunijas centralizētās siltumapgādes uzņēmumam Utilitas. Darījuma kopējā vērtība ir 15,8 miljoni eiro. Lai darījums stātos spēkā, vēl ir nepieciešama Igaunijas un Latvijas Konkurences padomes piekrišana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu mērķis ir arī turpmāk fokusēties uz Enefit Green biznesa stratēģiju palielināt vēja un saules enerģijas ražošanas apjomus Baltijā un Polijā. Jau šobrīd esam lielākais vēja enerģijas ražotājs Baltijas valstīs un pēdējos gados esam strauji kāpinājuši saražotās saules enerģijas apjomu. Mums ir spēcīgs īstermiņa un arī ilgtermiņa attīstības projektu portfelis, uz ko koncentrēties nākotnē. Vēlamies pateikties Valkas un Paides darbiniekiem par ieguldījumu spēkstaciju attīstībā un esam pārliecināti, ka viņi būs vērtīgs papildinājums Utilitas komandai,” stāsta Innars Kāsiks (Innar Kaasik), Enefit Green valdes loceklis un ražošanas vadītājs.

“Kā lielākais centralizētās siltumapgādes uzņēmums Igaunijā mēs redzam, ka gan Valka, gan Paide ļoti labi iederas mūsu spēkstaciju klāstā, jo tajās tiek izmantoti atjaunīgie energoresursi. Šīs stacijas ir labi uzturētas un pārvaldītas, pastāvīgi ieguldot to attīstībā. Ir liels prieks, ka mums būs iespēja strādāt šajās divās pilsētās,” saka Utilitas centralizētās siltumapgādes uzņēmumu vadītājs Roberts Kits (Robert Kitt).

Valkas centralizētās siltumapgādes uzņēmums ietver 2012. gadā būvētu koģenerācijas staciju un rezerves katlu māju. Tajā strādā 10 darbinieki, un saražotais siltums tiek piegādāts klientiem Valkas pilsētā. Savukārt Paides centralizētās siltumapgādes uzņēmuma aktīvos ietilpst 2015. gadā ekspluatācijā nodota koģenerācijas stacija, biomasas katlumāja, rezerves katlumāja un saules enerģijas parks. Paidē šobrīd tiek nodarbināt 21 darbinieks, un saražotais siltums tiek piegādāts 226 ēkām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darījums ir jāapstiprina Igaunijas un Latvijas Konkurences padomēs. Pirms darījuma oficiālas stāšanās spēkā Valkas un Paides centralizētās siltumapgādes uzņēmumu darbiniekus, klientus un partnerus nekādas izmaiņas neskars. Pēc aktīvu nodošanas uzņēmumi turpinās savu līdzšinējo darbību kā daļa no Utilitas grupas. Abās pilsētās turpināsies visu ierasto pakalpojumu sniegšana, un visi uzņēmumu darbinieki saglabās savus amatus, pievienojoties Utilitas komandai.

Enefit Green šajā darījumā konsultēja Igaunijas finanšu grupa LHV, finanšu izpēti veica auditorkompānija KPMG, savukārt konsultācijas darījuma sagatavošanā un īstenošanā nodrošināja advokātu birojs TGS Baltic. Uzņēmumu Utilitas konsultēja finanšu pakalpojumu uzņēmums Superia Corporate Finance un juridiskais birojs Triniti.

Enefit Green ir viens no vadošajiem un daudzpusīgākajiem atjaunīgās enerģijas ražotājiem Baltijas jūras reģionā, kas ir kotēts Nasdaq Tallinn biržā, un tam ir aptuveni 64 000 investoru. Uzņēmums šobrīd būvē piecus vēja parkus ar kopējo jaudu 525 MW – trīs parki atrodas Lietuvā, viens Somijā un viens Igaunijā. Papildus Latvijā apstiprinātajām investīcijām saules enerģijas parku izveidē tiek būvēts arī viens saules parks Polijā un divi parki Igaunijā ar kopējo jaudu 100 MW. Kopš 2021. gada Enefit Green ir investējis gandrīz 790 miljonus eiro jaunu vēja un saules enerģijas parku būvniecībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Utilitas ir vadošais atjaunīgās enerģijas ražotājs reģionā un lielākais centralizētās siltumapgādes uzņēmums Igaunijā. Šobrīd Utilitas jau piedāvā centralizētās siltumapgādes pakalpojumus astoņās pilsētās: Tallinā, Mārdū, Hāpsalā, Raplā, Valgā, Keilā, Jūgevā un Kērdlā. Uzņēmums virzās uz oglekļa neitralitāti, veidojot jaunas atjaunīgās enerģijas ražošanas jaudas reģionā, investējot saules un vēja enerģijā Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kā arī īstenojot pirmo zaļā ūdeņraža pilotprojektu.

Papildu informācija: Oskars Kupše / +371 26151430 / oskars@deepwhite.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.