Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ekspedīcijā iepazīst maizes cepšanas tradīcijas, tās atklāj fotoizstādē Drustos

Valsts svētkos Drustu tautas nama skatlogos tika atklāta fotoizstāde “Milti un ogles.” Fotogrāfijās notverti mirkļi, etnogrāfiskā ekspedīcijā pētot maizes cepšanas tradīcijas Vidzemē. Šādas izstādes ierosinātāja ir Auļukalna muižas saimniece un maizes cepēja Inita Šalkovska, ar viņu kopā darbojās un fotografēja komunikācijas speciāliste, ceļotāja un bloga “mugursoma.lv” veidotāja Zane Eniņa. Izstāde “Milti un ogles” ir tikai viens no posmiem pētījumam-ekspedīcijai par maizes cepšanas tradīcijām, kas īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Ekspedīcijas mērķis bijis dokumentēt maizes krāsnis, darbarīkus un stāstus, apmeklējot vairāk nekā 20 vietas Vidzemē, galvenokārt Drustu, Dzērbenes un Jaunpiebalgas pagastos, bet tika apciemotas maizes cepējas arī Mūrmuižas, Ērgļu un Madonas pusē. Ekspedīcija norisinājās šī gada vasarā un rudenī. Pētījuma galvenais mērķis ir popularizēt maizes cepšanu maizes krāsnī, latviešu tradīciju saglabāšana.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.