Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Eiropas Savienībā turpmāk būs noteikts vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš ieceļošanai dalībvalstīs

Foto: pixabay.com

Otrdien, 1.februārī, stājas spēkā Eiropas Savienības (ES) regulas prasība par digitālā Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu ieceļošanai ES dalībvalstīs, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstīs un Šveicē, kas paredz, ka tas ir derīgs deviņus mēnešus, pavēstīja Nacionālā veselibas dienestā (NVD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā skaidro, ka šāds sertifikāta derīguma termiņš ir noteikts, neatkarīgi no saņemtās vakcīnas. Vienlaikus tām ir jābūt Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinātām.

Prasība par deviņu mēnešu jeb 270 dienu derīguma termiņu attiecas tikai uz ieceļošanu, savukārt prasības attiecībā uz vakcinācijas sertifikāta derīguma ilgumu un izmantošanu valsts iekšzemē – ēdināšanas iestāžu apmeklēšanai, veikalu apmeklēšanai, pakalpojumu saņemšanai un citos gadījumos, kad tiek prasīts uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu – katra valsts nosaka individuāli.

NVD skaidro, ka citu valstu noteiktās prasības nav saistītas ar Latvijas likumdošanu un vakcinācijas sertifikātam noteiktajiem derīguma termiņiem. Vienlaikus jāņem vērā, ka ārvalstīs noteiktais sertifikāta derīguma termiņš izmantošanai iekšzemē var būt mazāks nekā ieceļošanai noteiktie deviņi mēneši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to pirms došanās uz citu ES dalībvalsti, EEZ valstīm – Islandi, Norvēģiju un Lihtenšteinu, kā arī Šveici, NVD aicina ikvienu iedzīvotāju noskaidrot informāciju par mērķa valsts prasībām attiecībā uz ieceļošanu, prasībām attiecībā uz vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu un izmantošanu iekšzemē, kā arī citām prasībām attiecībā uz tūristu ierašanos un uzturēšanos valstī Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Iepriekš minēto informāciju iedzīvotāji var noskaidrot, sazinoties ar attiecīgās valsts kontaktpunktu jeb informācijas punktu. Kontaktpunktu tālruņu numuri un e-pastu adreses var noskaidrot NVD tīmekļvietnes “vmnvd.gov.lv” sadaļā “Saziņa ar Kontaktpunktu”.

Interesējošo informāciju iespējams noskaidrot arī sazinoties ar attiecīgās valsts atbildīgo valsts pārvaldes iestādi.

Informāciju par ES dalībvalstu noteiktām ieceļošanas un uzturēšanās prasībām Covid-19 pandēmijas laikā apkopo Eiropas Komisijas Komunikācijas ģenerāldirektorāts un publicē tīmekļvietnē “reopen.europa.eu”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.