Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Eiropas Jaunatnes gada ietvaros turpinās domnīcu cikls par jaunatnes politiku

Trešdien, 19. oktobrī, Eiropas Savienības mājā norisināsies divas diskusijas “Jauniešu skaita samazināšanās” un “Jauniešu iespējas uzsākt patstāvīgu dzīvi”. Diskusiju mērķis ir Eiropas Jaunatnes gada ietvaros veicināt kvalitatīvas diskusijas un pētniecisko žurnālistiku par aktuālām jaunatnes politikas tēmām, lai izceltu darba ar jaunatni nozīmīgumu. Ikviens interesents tiek aicināts pieteikt savu dalību kā skatītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā domnīcā plkst. 13.00 eksperti spriedīs par jauniešu skaita samazināšanos un meklēs atbildes uz jautājumiem– kādu ietekmi jauniešu skaita samazināšanās atstāj uz Latvijas ekonomiku, cik valstij izmaksā katrs jaunietis, kurš pametis Latviju, un kādēļ ir tik svarīgi iesaistīt un atbalstīt jauniešus?

Diskusijā piedalīsies tādi eksperti kā sociologs, jaunatnes lietu pētnieks Gints Klāsons, ekonomikas doktors, Latvijas Bankas Monetārās Politikas pārvaldes galvenais ekonomists Oļegs Krasnopjorovs, JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta direktors ​Nils Mosejonoks un vides komunikācijas speciāliste un sociālās statistikas eksperte, Tautas skaitīšanas un sociālo apsekojumu metodoloģiskā vadītāja Sigita Purona-Sida.

Otrajā domnīcā “Jauniešu iespējas uzsākt patstāvīgu dzīvi” plkst. 15.00 eksperti spriedīs par izaicinājumiem ar kuriem jauniešiem jāsastopas pārejas posmā uz pieaugušo dzīvi – atbilstoša darba, mācību un mājokļa atrašana, transporta pieejamība un citi svarīgi jautājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijā ar savu viedokli dalīsies tādi eksperti kā politikas un ekonomikas pētnieks, RSU vieslektors sociālajā antropoloģijā Andris Šuvajevs, Bauskas novada Jaunatnes lietu speciālists un biedrības “Laiks Jauniešiem” vadītājs Gints Jankovskis, Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultante Sanita Bertmane, jaunietis un pārmaiņu atbalstītājs Tomass Kristiāns Gulbis, kā arī jauniešu platformas “Visas iespējas” dibinātājs Gustavs Mārtiņš Upmanis.

Diskusijas tiekīstenotas Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.–2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, dalību pasākumā lūdzam pieteikt, aizpildot pieteikuma anketu šeit.

Informāciju sagatavoja: Loreta Kalniņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.