Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Džemperītis sildītājam

Tā kā ziema šogad mums ir kārtīga, ir jādomā par papildu siltumu. Gulēt ejot, uzvilkt vilnas zeķītes vai piespiest nosalušās pēdas vīram – tas ir tik pierasti! Bet mani pārsteidza mūsu adīšanas skolas dalībnieces Lienes Eglītes, instagrama konta pilns_valdzins veidotājas, realizētā ideja – siltumpudeles vai termofora džemperītis. Lielākā daļa no jums noteikti atceras tās nepievilcīgās gumijotās pudeles, ko mūsu vecmāmiņas izmantoja. Tad nu Lienīte ietērpa šo pudeli džemperītī, un tas to padarīja pievilcīgāku un patīkamāku lietošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarmīte Elsta, “Facebook” profila Sel_knitwear veidotāja

Liene Eglīte par adīšanu

Adīt iemācījos skolā 5. klasē mājturības stundās, pēc vidusskolas vairs neadīju. Atsāku adīt pirms 11 gadiem, gaidot pirmo meitiņu. Un tā pa īstam aizrāvos, kad pirms gandrīz sešiem gadiem piedzima otrā meita un atklāju plašo adījumu aprakstu pasauli. Nu adu ik dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mans vismīļākais adījums ir džemperis. Pagājušajā gadā noadīju sev sešus džemperus.

Iedvesmojos no “Instagram” adītājām un “Ravelry”. Tur meklēju iedvesmu un arī jaunus aprakstus. Izvēlos adīt to, kas šobrīd aktuāls, kas man patīk, un modeļus, kas man piestāv.

Novēlu nebaidīties uzdrīkstēties un mācīties ko jaunu, lai kas tas arī būtu – jauna adīšanas tehnika, pirmais adījuma apraksts, pirmais džemperis mūžā vai varbūt žakards adījumā. Lai izdodas!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UZZIŅAI

■ “Judy’s Magic Cast-on” – ļoti labs un saprotams video atrodams “YouTube”, ierakstot šo nosaukumu.

■ Adu ar 4 mm adāmadatām, bet izvēlos biezāku dziju, nekā būtu nepieciešams, lai adījums sanāk blīvāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

■ Šis ir dotais valdziņu skaits manam piemēram, bet vienmēr iesaku adot adījumu piemērīt, un, ja tas ir par mazu, veikt vairāk pieaudzējumus. Tos labāk izvietot pudeles malās, tad tie ir neuzkrītošāki.

■ Svarīgi, lai džemperītis pudelei der tieši laikā vai ir nedaudz mazāks, jo adījums staipās. Ja džemperītis būs par lielu, tas var nebūt tik silts.

■ Elastīgais sviķelis pudeles kakla daļā nodrošina, ka tas būs novelkams un mazgājams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

■ Izmantoju dažādus dziju atlikumu kamolīšus. Kopā manam piemēram nepieciešami aptuveni 140 g dzijas.

■ Pudeli pirku interneta aptiekā. Tās var atrast arī pilsētas aptiekās un saimniecības preču veikalos. Mans piemērs – “Medrull” gumijas termofors N2.

Adījuma apraksts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Uzmet 16×2 valdziņus ar “Judy’s Magic Cast-on” uz adāmadatas ar kabeli vai 32 valdziņus uz zeķu adāmajām adatām tā, kā uzmestu valdziņus zeķei (šajā gadījumā darba beigās vīle būs jāaizšuj). Izada vienu rindu labiski.

2. Pieaudzē katrā rindā pa četriem valdziņiem: ja ada ar adatu ar kabeli – vienas puses sākumā un beigās, otras puses sākumā un beigās; adot ar zeķu adatām – pirmās adatas sākumā, otrās – beigās, trešās – sākumā, ceturtās – beigās. To atkārto piecas rindas. Pieaudzēti 20 valdziņi (52 valdziņi uz adatām).

3. Turpmāk pieaudzē katrā otrajā rindā pēc šī paša principa, līdz sasniegts valdziņu skaits 80.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4. Ada labiski nepieaudzējot, izmantojot doto žakarda shēmu vai citu pēc jūsu izvēles. Ik pa laikam der piemērīt adījumu pudelei.

5. Kad gandrīz sasniegta vieta, kur sākas pudeles sašaurinājums, sāk saadīšanu katrā otrajā rindā. Saada divus valdziņus adatas sākumā un beigās abās pusēs vai uz zeķu adatām – pirmās un trešās adatas sākumā, otrās un ceturtās adatas beigās (- 4 valdziņi pēc katras saadīšanas). To dara, līdz sasniegts valdziņu skaits 60.

6. Turpmāk valdziņus saada katrā rindā, līdz uz adatām paliek 44 valdziņi.

7. Ada vienu valdziņu labiski, vienu kreiliski (sviķeli) aptuveni 40 rindas vai līdz sasniegts vēlamais garums. Norauc adījumu ar sev vēlamo metodi. Jūsu darbs ir gatavs! Atliek vien ievilkt diegu galus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.