Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dzejas dienās aicina izbaudīt koncertprogrammu “Debesis izelpo mākoņus viegli” un zīmējumus uz asfalta

Dzejas dienās nāc uz Smiltenes Veco parku, ieelpo rudeni, dzeju, mūziku un baudi mākslu uz asfalta. Dzejas dienās 13.septembrī pl. 18.00 Smiltenes bibliotēka, biedrība “Smiltenei un Latvijai” un Smiltenes Mākslas skola aicina uz koncertprogrammu “Debesis izelpo mākoņus viegli” un asfalta zīmējumu izstādi “Dzeja iedvesmo” Smiltenes Vecajā parkā, Marikas Svīķes kultūrvietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudens atnāk ar skolas bērnu čalām, krāsainām lapām un Dzejas dienām. Dzejas rindas ripo septembrī kā nogatavojušies āboli. Šī gada Latvijas Dzejas dienu moto: “Dzeja ir priekos un bēdās, mierā un karā, nomodā un sapnī, pavasarī un rudenī, ieelpā un izelpā. Dzeja elpo ar Tevi.”

Apvienojoties un sadarbojoties esam sagatavojuši smilteniešiem un Smiltenes viesiem Dzejas dienu koncertprogrammu “Debesis izelpo mākoņus viegli”. Koncertprogrammas nosaukums tapis, pārlapojot Marikas Svīķes dzeju, šī rinda atrodama krājumā “Viss turpinās” (2016). Marika Svīķe, Dzejas dienas, dzeja un Smiltene ir nesaraujama vērtību virkne kā dzejas vārsma, jo dzejas iedvesmas taurenis ir mūžam dzīvs. Marikas Svīķes dzeja Dzejas dienās 2023 Smiltenē skanēs biedrības “Smiltenei un Latvijai” dalībnieku sniegumā un ievibrēsies mūziķa Jāņa Žagariņa mūzikā.

Dzejnieks Imants Ziedonis dzejoļu krājumā “Man labvēlīgā tumsā” (1979) rakstījis:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“gaiss pilns taureņiem tik savādiem

jums nav jāgrib it nekas no tiem

gan jau virs tām rētām kuras dzīs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

viņi debesīs ko ierakstīs”.

Dzejniekam Imantam Ziedonim šogad apritēja 90 gadi. Viņa dzeja dzīvo pāri laikam, un teiktie vārdi silda, iekrīt sirdī un iedvesmo arī šodien. Dzejas dienu koncertprogrammā “Debesis izelpo mākoņus viegli” ieskanēsies Imanta Ziedoņa dzeja, ko runās biedrības “Smiltenei un Latvijai” un Smiltenes novada bibliotēkas pārstāvji, tā skanēs arī mūziķa Jāņa Žagariņa balsī.

Savukārt Smiltenes Mākslas skolas audzēkņi, lasot Imanta Ziedoņa dzeju un pasakas, tās iedzīvinās, zīmējot un rakstot uz asfalta, jo dzeja ir dzīva, tā runā, elpo un iedvesmo. Jums tas noteikti jāredz un jāizbauda, Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu asfalta zīmējumu izstāde “Dzeja iedvesmo” priecēs no 12. līdz 14. septembrim Marikas Svīķes kultūrvietas un āra lasītavas apkaimē Smiltenes Vecajā parkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām ieelpot rudeni un dzeju Smiltenē Dzejas dienās 2023!

Gaidām ikvienu interesentu! Ieeja koncertā- par ziedojumu, ērtākai baudīšanai iesakām ņemt līdzi savu krēslu vai mitrumizturīgu paklājiņu.

Uz tikšanos!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Telefons informācijai: 64773030, 26449145

Pasākumu laikā var tikt fotografēts un/vai filmēts.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Zirne, Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.