Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dzeja pietur Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā

Turpinot popularizēt Dzejas dienu tradīciju un dzejas kā mākslas formu jauniešu vidū, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā viesojās dzejnieki Raimonds Ķirķis un Ivars Šteinbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās laikā starp sarunām, kāds ir mūsdienu dzejnieks, cik dažādas mēdz būt dzejas formas, ar ko vēl nodarbojas dzejnieki, un skolēnu jautājumiem izskanēja arī pašu autoru daiļdarbu lasījumi.

Ar dzejnieku, atdzejotāju, literatūrkritiķi un izdevniecības “Neputns” galveno redaktoru Raimondu Ķirķi tikās gan Valkas, gan Ērģemes pamatskolas 8. un 9. klašu skolēni. Skolas bibliotekāre Ira Silāja cer, ka tieši tikšanās ar 26 gadus veco dzejnieku jauniešus iedvesmos. “Viņš savā vecumā iespējis tik daudz – darbs redakcijā, tulkojumi no angļu un persiešu valodas, dalība “Dirty Deal Teatro” izrādes un dzejas krājuma “Netikumīgie” veidošanā u.c.” Viesošanās laikā jauniešiem bija iespēja ieskatīties “Netikumīgie” tapšanas aizkulisēs, kur Raimonds stāstīja par pavadīto laiku skolā, vērojot skolēnus, par darbu izrādē un skatītāju reakciju. Projekta ideja bija radīt jauniešiem saprotamu dzeju par viņiem aktuālām tēmām un zināmām lietām. Pats dzejnieks atzina, ka skolēniem ir vērtīgi redzēt un saprast, ka mūsdienu dzejnieks nav pēc izskata vieds vīrs ar sirmu bārdu, kurš tikai sēž pie rakstāmgalda, bet ir sociāli aktīva un daudzpusīga personība.

Savukārt, ar dzejnieku, atdzejotāju un literatūrkritiķi Ivaru Šteinbergu tikās ģimnāzijas vecāko klašu skolēni. Sev atvēlētajā laikā autors atklāja, kā un kāpēc sācis dzejot, sniedza ieskatu tajā, cik dažāda vārdos, ritmos, formās un tēmās mēdz būt viena autora dzeja, kā, ikdienišķas, pašsaprotamas lietas pārdomāti savirknējot vārdos, rodas jēgpilns, emocijām pieblīvēts daiļdarbs, ļāva nojaust, cik daudz darba, enerģijas un resursu nepieciešams, lai izdotu dzejas krājumu. Patiesums pret sevi un mērķtiecīgs darbs jaušams it visā, kam Ivars pievēršas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums notika projekta “Valkas novada Dzejas dienas 2023” ietvaros, ko organizē Valkas novada Centrālā bibliotēka ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Sabiedrisko attiecību speciāliste Ance Andrējeva-Empele

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.