Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dvīņu pilsētas Valka un Valga sāk svinēt jubileju

Jau trešdien Valgā, pie Ramsi dzirnavām, kur šo piektdien notiks Valkas un Valgas 440. jubilejas svinību pasākums “Balle bez robežām”, sāka būvēt lielo skatuvi. OTO: INGŪNA JOHANSONE

Šīs nedēļas nogalē un līdz pat otrdienai, 11. jūnijam, robežpilsētās Valkā un Valgā būs jūtama svētku gaisotne, jo šajā laikā svinēsim dvīņu pilsētu 440 gadu jubileju. Svētku programma ļaus ikvienam izvēlēties sev tīkamu atraktivitāti, tikai jāseko līdzi programmai un pasākumu norises laikiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāteic gan, ka šogad svētku pasākumi lielākoties notiks Valgas pusē, jo kaimiņi uzņēmušies galveno rūpi par svētku norisi. Savukārt nākamgad svētku organizēšana vairāk gulsies uz Valkas novada pašvaldības pleciem.

Sarunā ar “Ziemeļlatviju” daudzi valcēnieši atzina, ka vēlētos kopā ar ģimeni piektdienas, 7. jūnija, vakarā doties uz dzimšanas dienas balli “Balle bez robežām”. Tā notiks pie Ramsi dzirnavām pie Latvijas – Igaunijas robežas. Īpaši priecīgs šis notikums ir tāpēc, ka uz lielās skatuves kāps atraktīvā un populārā grupa “Citi zēni” no Latvijas, dīdžejs [Ex] da Bass (Latvija), kā arī mākslinieki no Igaunijas – “2Quick Start”, “Villemdrillem” un “Respekt”.

Taču, kā atzīst valcēnieši, daudziem latviešiem šis pasākums ir pārlieku dārgs, lai varētu to apmeklēt. Proti, iegādājoties ieejas biļeti iepriekšpārdošanā, vienam cilvēkam tā maksāja 18 eiro, bet pasākuma dienā – 20 eiro. Daudzi smejas, ka būs jāizmanto iespēja Latvijā popularitāti guvušo grupu “Citi zēni” noklausīties, pulcējoties Latvijas pusē pie jaunā vides objekta Rīgas ielā 1 vai arī igauņu pusē – pie Pedeles netālu no lielveikala “Rimi”, tā teikt – aiz koncerta norises vietas nožogojuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības priekšsēdētāja Gita Avote skaidro: “Šajā koncertā uzstāsies jaudīgi mākslinieki gan no Latvijas, gan arī Igaunijas. Abām pašvaldībām ievērojamus izdevumus prasīs lielā skatuve, ekrāna uzstādīšana, koncerta apskaņošana un izgaismošana, kā arī mākslinieku honorārs. Plānojot šos svētkus, nolēmām, ka uz šo svētku balli būs jāiegādājas biļetes, bet pārējie kultūras un sporta pasākumi būs bez maksas. Cilvēki grib dzirdēt kvalitatīvus priekšnesumus, kurus sniedz pazīstami skatuves mākslinieki, bet diemžēl ne mūsu novada pašvaldības, ne arī Valgas pašvaldības finansiālais stāvoklis nav tāds, lai varētu atļauties tik lielu pasākumu organizēt bez apmeklētāju līdzmaksājuma.”

Sarunā ar “Ziemeļlatviju” G. Avote piekrīt, ka pilsētas svētku ballei, kas notiek reizi gadā, vajadzētu būt bez maksas. Taču šo Valkas – Valgas 440 gadu svinību organizēšanu šogad lielākoties uzņēmušies igauņi, jo tāda ir vienošanās, ka vienu gadu aktīvāka ir viena pašvaldība, bet nākamo reizi – otra pašvaldība.

“Ne velti abu mēru pieņemšanas pasākums šogad notiek Valgā. Ja mēs Valkā rīkotu koncertu bez maksas un Valgā tas notiktu par maksu, tā vairs nebūtu kopīga dzimšanas dienas svinēšana un sadarbība. Tie būtu dalītie svētki,” spriež G. Avote.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas – Valgas 440. dzimšanas dienas programma

Piektdien, 7. jūnijā

Pulksten 18.30 – Valkas – Valgas pilsētu svētku parāde. Pulcēšanās no pulksten 18 pie Valkas novada pašvaldības administratīvās ēkas Valkā, Beverīnas ielā 3.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 19.30 – vides objekta “Tas jāredz” Valkā, Rīgas ielā 1, atklāšana.

No pulksten 20 līdz 3 naktī – dzimšanas dienas pasākums “Balle bez robežām” Valgā, pie Ramsi dzirnavām (par maksu).

Sestdien, 8. jūnijā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 9 līdz 16 Valgas pilsētas centrā notiks tradicionālais Livonijas gadatirgus.

Pulksten 10 – Valgas muzeja ekskursija gida vadībā.

Pulksten 10 motocentrā Jaanikes 2 – Valga – Valka velomaratons “Solar Whell” – Igaunijas, Latvijas un Ziemeļvalstu čempionāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 11 Valkas un Valgas kopīgajā laukumā jau 10. reizi notiks Valkas novada pašvaldības rīkotie Sudraba laimes karotīšu svētki 2023. gadā dzimušajiem Valkas novada bērniem. Būs pieejamas bezmaksas piepūšamās atrakcijas.

Pulksten 11 Valgas pilsētas centrālajā laukumā notiks glābēju sacensības.

No pulksten 12 līdz 15 Valkas bibliotēkā – aktivitātes bērniem un ģimenēm “Ceļojums bibliotēkā”. Izzinošā ceļojumā varēs doties pulksten 12.30, 13.00, 13.30, 14.00 un 14.30.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 15 Valgā, pie Ramsi dzirnavām, notiks Dziesmu un deju pēcpusdiena kopā ar Valgas pilsētas lielāko tautību pārstāvjiem – romiem, ukraiņiem, krieviem, igauņiem un latviešiem.

Svētdien, 9. jūnijā

Pulksten 11 Valgā, Kurperjanovi ielā 86, notiks Airsoft spēļu diena. Tā ir aizraujoša kaujas imitācijas spēle speciāli pielāgotā laukumā ar šķēršļiem un slēpņiem.

Pulksten 11 – Valgas pludmales cīkstēšanās pie pludmales mājiņas.

Pulksten 12 – Latvijā lielākais mopēdistu tusiņš “Zelta mopēds” sacensības Valkā, bijušajā BMX trasē blakus pazemes bunkuriem. Pārtraukumā muzicēs Valkas grupa “Kapu svētki” un uzstādies deju grupa no Tartu (Igaunija) un Valkas karsējmeiteņu grupa “Cheer Valka”.

Pulksten 12 Valkā, pludmales volejbola laukumā Tālavas ielā 25, – volejbola sacensības.

Pulksten 19 Valgas pilsētas centrālajā laukumā – kāršu spēles “Uno” turnīrs.

Pirmdien, 10. jūnijā

Pulksten 18 Valgas – Valkas skeitparka laukumā – skeitborda sacensības.

Otrdien, 11. jūnijā

Pulksten 10 Valgā, Sādes parkā, – lielā bērnu ballīte.

Pulksten 16 – atceres ceremonija pie Stefana Batorija pieminekļa Valgā.

Pulksten 16.30 – piemiņas brīdis pie Stefana Batorija piemiņas plāksnes Valkā, Semināra ielā 9.

Pulksten 17 – Lielais jubilejas koncerts Valgas Sv. Jāņa baznīcā.

Pulksten 19.30 – sienas gleznojuma atklāšana Valgas pilsētas centrālajā laukumā. Muzicēs grupa “Heroes”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.