Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Drustu un Raunas pagastu ezeros ielaisti zandartu mazuļi

Publicitātes foto.

Lai nodrošinātu ilgtspējīgu zivju resursu izmantošanu Smiltenes novada Drustu un Raunas pagastu ezeros, šī gada 13. oktobrī, tika veikta  3000 zandartu zivs mazuļu ielaišanu Lubūža, Dūķa un  Kreiļu ezerā. Finansējumu nodrošināja pašvaldība, izņemot Kreiļu ezerā mazuļu iegādi nodrošināja ezera nomnieks/apsaimniekotājs SIA “Kerka”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem, kas nosaka kārtību, kādā dabiskajās ūdenstilpēs ielaiž zivju resursu atražošanai un pavairošanai paredzēto zivju mazuļus, zandartu mazuļu jaunās dzīves sākuma brīdī klāt bija pārstāvji no Valsts vides dienesta reģionālās vides pārvaldes un Pārtikas veterinārā dienesta.

Zandarta mazuļu ielaišana tika veikta ar vienvasaras mazuļiem, ap 4 gramiem vidējā svarā. Ielaišanas apjoms tika noteikts, pamatojoties uz izstrādātajiem ezeru zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumiem. Tas sekmēs spēcīgu zivju populāciju izveidošanos, kas nākotnē spēs sevi atražot. Lomā paturamo izmēru 45 cm zandarts sasniedz vidēji četros gados.  Zandarts ir asaru dzimtas zivs, bet izmērus sasniedz krietni vien iespaidīgākus. Garumā zandarts var izstiepties līdz 1metram, bet svaru var sasniegt līdz 15kg. Vispār zandarts aug diezgan strauji. Mazie zandarti parasti uzturas baros, bet lielie pa vienam.

Zivju mazuļus piegādāja Šmita individuālais uzņēmums “RŪĶIS”, kura īpašnieks Jānis Šmits pats personīgi arī veica šo svarīgo misiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldību pārstāvēja, procesu noorganizēja un klāt bija Smiltenes novada pašvaldības speciāliste Daina Kļaviņa.

Paldies Lubūžu ģimenei, Guntaram Podniekam un SIA “Kerka” pārstāvjiem! Pēc gadiem četriem – “Ne asakas”!

Informāciju sagatavoja: Raunas pagasta pašvadlība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.