Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Drustu, Gaujienas un Variņu pagastā darbu sāk jauni valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri

Foto: No “Twitter”

1.martā,darbu uzsāk seši jauni valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri (VPVKAC) Alūksnes, Dobeles, Bauskas un Smiltenes novadā. Centri piedāvās atsevišķus pieprasītākos valsts pakalpojumus un visus pašvaldības pakalpojumus. Tāpat ir nodrošināta iespēja klientam  pieteikt e-pakalpojumus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājiem ir pieejami nu jau 137 VPVKAC, kuros ikviens Latvijas iedzīvotājs var ērti pieteikt atsevišķus pieprasītākos valsts pakalpojumus un visus pašvaldības pakalpojumus, tuvāk savai dzīvesvietai. Jaunie VPVKAC centri izveidoti pateicoties 2021.gada nogalē piešķirtajām dotācijām. 

Jaunie klientu apkalpošanas centri izveidoti pašvaldību telpās un tie atrodas Alūksnes novada Pededzes pagastā, Dobeles pilsētā, Bauskas novada Skaistkalnes pagastā,kā arī Smiltenes novada Drustu, Gaujienas, un Variņu pagastā. 

VPVKAC iedzīvotājam klātienē sniedz konsultācijas un palīdz pieteikt e-pakalpojumus elektroniski. Centros ir iespējams izdrukāt sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī izmantot tehniski aprīkotu darba vietu, ja tas nepieciešams valsts pārvaldes pakalpojumu saņemšanai. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No jaunatvērtajiem VPVKAC izceļami klientu apkalpošanas centri Smiltenes novada Gaujienas, Variņu, Drustu pagastos un Valkā, kuri piedalās ministrijas īstenotajā pilotprojektā “attālinātais ierēdnis”, nodrošinot iespēju iedzīvotājiem saņemt attālinātas, personalizētas konsultācijas no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA).

Attālinātai saziņai ir pieejama VID padziļinātā konsultācija fiziskai personai par kapitāla pieaugumu situācijās, kad tiek pārdots vai kā citādi jaunam īpašniekam nodots personīgais nekustamais īpašums. Savukārt VSAA piedāvā konsultācijas par četriem pakalpojumiem: vecuma pensiju, slimības pabalstu, invaliditātes pensiju un vecāku pabalstu. Iepriekš šāds pakalpojums bija pieejams tikai klātienē, ierodoties VSAA.

Līdz 2023. gadam plānots paplašināt teritoriālo VPVKAC pieejamību līdz 592 punktiem. Plānots arī paplašināt VPVKAC pakalpojumu grozu – šobrīd VPVKAC apkalpo 13 iestādes, atbalstot 97 pakalpojumu pieteikšanu. Ministrija VPVKAC tīkla izveidi uzsāka 2015. gadā.

Informāciju sagatavoja: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļa 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.