Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Drustos norisinās “Buļbu svētki”

Foto: pixabay.com

Laikā, kad tīrumos un mazdārziņos tiek rakti kartupeļi, sestdien, 17. septembrī, Drustos norisinās “Buļbu svētki”. Tur visas dienas garumā notiks aktivitātes, kas saistītas par un ap kartupeļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta idejas iniciatore Drustu tautas nama vadītāja Dagnija Mesle, tie ir svētki, kuros uzsvars ir tieši uz kartupeļiem, taču netrūks arī citu labumu. Kartupeli, kartupeli! Kur ir Tavi brāļi? Drustu tirgū, Drustu tirgū! Tur ir mani brāļi! Tā skan buļbu svētku programmas moto.

Stāstīs par šķirnēm un to īpatnībām

Pasākumā paredzētas dažādas aktivitātes, tā teikt, katrai gaumei. “Ja kartupeļu svētki rudenī norisinās arī citviet, tad buļbu svētki gan būs tikai pie mums – Drustos,” viņa saka un min, ka Drustu tautas namā viesosies Agroresursu un ekonomikas institūta Laukaugu selekcijas un agroekoloģijas nodaļas Priekuļu nodaļas pārstāvji, kas stāstīs par kartupeļu šķirņu īpatnībām, audzēšanas alternatīvām. “Būs diskusijas par un ap kartupeļiem. Iedzīvotājiem būs iespēja uzdot jautājumus speciālistiem. Tā kā šobrīd Priekuļu selekcijas stacijas laukos notiek aktīva ražas novākšana, kartupeļu šķirošana un tamlīdzīgi, viņi norādīja, ka uz vietas pie mums kartupeļus netirgos, bet tiem noteikti būs iespēja pieteikties. Ja kāds varbūt plāno nākamajā gadā savā tīrumā mainīt kartupeļu šķirni, tad šī noteikti būs lieliska iespēja rezervēt sēklas kartupeļus jau nākamajai sezonai,” pauž D. Mesle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kartupeļu pagatavošana un degustācijas

Savukārt tirgus laukumā kartupeļi tiks arī gatavoti visdažādākajos veidos – būs ugunskurā cepti kartupeļi, vārīti un cepti uz pannas, piemēram, pankūkās. Pavārmākslas meistarklasi apmeklētājiem būs iespēja ne vien redzēt, bet arī iesaistīties degustēšanā.

Paredzēts arī mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kurā būs arī kartupeļu tirgotāji. Kā norāda Drustu tautas nama vadītāja, tirgotājiem nebūs jāmaksā par tirgus vietu, vien nāksies reģistrēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Katrā ziņā vēlamies uzsvērt to, lai tie pamatā būtu mūspuses tirgotāji, lai arī citi ir zinoši par to, ar ko tuvējā apkārtnē nodarbojas ļaudis. Kādam ir liels medus piedāvājums, citam bijusi bagātīga dārzeņu raža, vēl kāds gadiem taisa unikālus keramikas traukus, ada zeķes vai pievēršas kosmētikas ražošanai no dabīgiem līdzekļiem. Tos visus mēs vēlamies pulcēt kopā un celt gaismiņā,” akcentē D. Mesle.

Drustu tautas nama vadītāja Dagnija Mesle cer, ka līdz ar daudzveidīgāku aktivitāšu piedāvājumu sabiedriskajā dzīvē pagastā iesaistīsies arvien vairāk interesentu. Foto: No personīgā arhīva

Vēl bez minētā tirgus laukumā visu pasākuma laiku skanēs mūzika, paredzēta arī Liepas pagasta amatierkolektīva “Krams” izrāde “Kāzas Bazūnēs”, kuru pati D. Mesle jau redzējusi, viņai tā patikusi, tāpēc nolēmusi amatierteātri uzaicināt uz Drustiem, lai arī vietējiem un pagasta viesiem būtu iespēja to noskatīties. Savukārt Drustu tautas namā būs apskatāma Česlava Mazuļa fotoizstāde, kurš savā mākslā akcentē un piedāvā skatītājiem novērtēt melnbaltu fotogrāfiju netveramo burvību. Bet noslēgumā būs svētku balle – lustīga ballēšana ar mūzikas grupu “MERC”.

Jāpiemin, ka 17. septembrī Drustos notiks arī Svecīšu vakars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cer iekustināt vietējo publiku

D. Mesle tautas namā strādā neilgi – kopš maija. Viņa atzīst: “Strādāju tautas namā īsu laiku. Līdz tam mana darba pieredze ir bijusi saistīta ar pedagoģijas jomu. Tieši pateicoties tai, arī daudz ko esmu apguvusi, kas man ļoti noder arī šajā darbiņā, tostarp darbs kolektīvā, radošās iemaņas un tā tālāk. Proti, es pati vadu dažādas meistarklases, ko piedāvāju apgūt arī pārējiem. Piemēram, viena no apmeklētākajām bija batikošanas nodarbība, par kuru bērni ļoti priecājās. Daudziem tas bija atklājums, ka tik vienkāršā veidā parasts T krekls var pārtapt par unikālu apģērba gabalu. Ja es to protu, tad kāpēc gan man neparādīt arī citiem? Labprāt dalos pieredzē,” atzīst D. Mesle un min, ka bijušas arī gleznošanas nodarbības, veidoti zāļu paklāji un ne tikai.

Viņa cer, ka, sniedzot tieši tādu kultūras dzīves pasākumu piedāvājumu, kas būtu interesants visām paaudzēm, izdosies izvilkt sabiedrībā arī daļu mājās sēdētāju. “Jāatzīst, esmu novērojusi, ka pēc kovidlaika klusā posma, kad kultūras dzīve bija praktiski apstājusies, cilvēki kļuvuši tādi kā kūtrāki un neaktīvāki. Turklāt mani kā jaunu cilvēku kultūras jomā sākotnē vērtēja tā nedaudz piesardzīgi, ja tā var teikt. Bet tas jau ir tikai saprotami, katrā gadījumā cenšos darīt tā, lai publikai nenāktos vilties. Es mēģinu kultūras dzīvi pagastā atdzīvināt. Augustā mums bija tāds vērienīgs pasākums, kas bija saistīts ar filmas “Emīla nedarbi” tematiku, kuram attiecīgi bija piemeklēts atbilstošu aktivitāšu piedāvājums. Priecē, ka pasākums guva lielu atsaucību un atzinību no apmeklētāju puses. Lieliski izdevās arī Līgo pasākums. Patiesībā katram no pasākumiem, kuri notikuši tautas namā, ir bijusi sava mērķauditorija. Ideju un ieceru ir gana daudz, tikai tām jārada iespējas īstenoties,” saka D. Mesle un piebilst, ka nupat aizvadīti Velosvētki Drustos, kas arī bijis jauks pasākums, kas tapis sadarbībā ar Drustu sporta darba organizatoru Pēteri Petrovski.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atdzimst amatierteātra tradīcijas

Pēc D. Mesles teiktā, cilvēkiem Drustos pietrūkst darbošanās amatierteātrī. “Agrāk Drustos bija savs amatierteātris, bet tas kaut kā noplaka. Nu varu teikt, ka paši iedzīvotāji vēlas, lai šī tradīcija atdzimst. Interesi par teātra mākslu jau izrādījuši teju desmit cilvēki. Tā mēs kādu laiku jau sanākam kopā un aktīvi lasām dažādas lugas. Un plānojam, ka 24. septembrī, kad sanāksim visi kopā, pārrunāsim, vienosimies un izlemsim, kuru lugu vēlamies uzvest un vēlāk arī atrādīt publikai. Pagaidām mums ļoti trūkst kolektīvā stiprā dzimuma pārstāvju. Ļoti ceram, ka tuvākajā laikā kāds vīrietis arī pievienosies amatierteātrim. Priecāsimies par katru, kurš izrādīs interesi pievienoties mūsu pulciņā,” tā Drustu tautas nama vadītāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.