Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Drošības apsvērumu dēļ slēdz Cirgaļu skatu torni Valkas novadā

http://www.zvartavaspils.lv/

Drošības apsvērumu dēļ Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) apmeklētājiem uz laiku slēgusi Cirgaļu skatu torni aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja” Valkas novada Zvārtavas pagastā, aģentūru LETA informēja DAP.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Torņa pamatnē konstatēti strukturāli bojājumi. Kamēr tie tiks novērsti, atrasties skatu tornī ir bīstami. DAP pie torņa izvietojusi informatīvās norādes, kā arī fiziskus norobežojumus, lai ierobežotu piekļuvi tornim.

Cirgaļu skatu tornis atklāts 2015.gadā un tas ir 27 metru augsts. DAP dati liecina, ka ik gadu Cirgaļu skatu torni apmeklē apmēram 3000 tūristu. Skatu tornis lielākoties kā apskates objekts tiek iekļauts maršrutos, kas ceļotājus ved uz Cirgaļu kāpām, Zvārtavas muižu un Kokšu ezeru pastaigu taku.

Aizsargājamo ainavu apvidus “Ziemeļgauja” aptver teritoriju gar Gauju – dabisku un neregulētu ūdensteci ar vecupju sistēmu, botāniski vērtīgām pļavām, veciem jauktiem un lapkoku mežiem. Teritorijā konstatēti vairāki Eiropas Savienības nozīmes biotopi, kā arī liels skaits aizsargājamu augu un dzīvnieku sugu.

Daiga Kļanska, LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.