Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Drīz būs Vītolsvētki

Foto: vitoleni.lv

Šodien, 21. jūlijā, Smiltenes novada Gaujienā sāksies un līdz 29. jūlijam ilgs radošā mūzikas nometne “Vītolēni”, kas šogad svin 20 gadu jubileju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tradicionāli nometnes izskaņā 28. un 29. jūlijā notiks koncerti, ko var apmeklēt ikviens interesents.

Piektdienas vakarā, 28. jūlijā, pulksten 21 uz Jāzepa Vītola memoriālā muzeja “Anniņas”  balkoniem sāksies nakts koncerts klusā noskaņā, piedāvājot ieklausīties “Vītolēnu” radošajos priekšnesumos.

Sestdien, 29. jūlijā, pulksten14 Gaujienas tautas namā uzstāsies “Vītolēnu” ansambļi un solisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās pašas dienas vakarā, pulksten 18, “Anniņu” estrādē sāksies lielais Vītolsvētku koncerts. Dziedās “Vītolēnu” koris un vairāku Latvijas amatierkoru dalībnieki, muzicēs “Vītolēnu” simfoniskais orķestris. “Anniņu” muzejā varēs apskatīt vizuālās mākslas konkursa “Jāzepa Vītola mūzika” labāko darbu izstādi.

Par svētku norisi gādās Vītolsvētku radošā komanda: biedrība “Vītolēni”, Jāzepa Vītola muzeja vadītāja Ineta Riepniece, nometnes vadītāja, Gaujienas mūzikas skolas direktore Ilze Dāve, Vītolsvētku mākslinieciskais vadītājs Matīss Pēteris Circenis un režisore Zinaida Bērza.

Gaujienas vārds ir cieši saistīts ar Latvijas Konservatorijas dibinātāja un rektora, komponista, profesora Jāzepa Vītola (1863–1948) vārdu. Latvijas valsts par īpašiem nopelniem viņam piešķīra daļu no bijušās Gaujienas muižas parka, un Jāzeps Vītols bijušā Gaujienas muižas aldara divstāvu koka mājiņā dzīvoja katru vasaru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katru vasaru Gaujienā ar koncertiem atzīmē Jāzepa Vītola dzimšanas dienu (šogad komponistam apritētu 160 gadi). Kopš 2003. gada šos mazos dziesmu­svētkus papildina ikgadējā bērnu un jauniešu mūzikas nometne “Vītolēni”, kas dod iespēju tūkstošiem bērnu no visas Latvijas profesionāli pilnveidoties, dziedāt apvienotā korī un spēlēt simfoniskajā orķestrī. Gaujienas “Anniņu” īpašajā gaisotnē jaunieši kopā ar pieaugušajiem izbauda muzicēšanas prieku, gūst emocionālu gandarījumu, iepazīstas ar Jāzepu Vītolu un pamazām aug kā jaunie mūzikas mīļotāji, profesionālie izpildītāji un tradīciju turpinātāji.

Šogad nometnē “Vītolēni” uzņemts maksimālais dalībnieku skaits (tuvu 120 bērnu un jauniešu), ar viņiem strādā 30 pedagogi un brīvprātīgie.

“Nometnes programma  katru gadu ir bagātīga un piesātināta. Divas reizes dienā notiek mēģinājumi, ir dažādas aktivitātes, sporta pasākumi, erudīcijas konkursi par Jāzepu Vītolu. Nometne tradicionāli noslēdzas ar koncertiem,” stāsta Ineta Riepniece, kura kopā ar Ilzi Dāvi vada biedrību “Vītolēni”.

Šogad uz tikšanos Gaujienā 29. jūlijā aicināti arī visi bijušie nometnes “Vītolēni” dalībnieki, no kuriem daudzi kļuvuši par profesionāliem mūziķiem, lai atkal piedzīvotu kopā būšanu, mūzikas baudīšanas prieku, satiktos ar sen neredzētiem draugiem un dalītos atmiņās. Viņiem būs iespēja piedalīties noslēguma koncertā, dziedot vai spēlējot orķestrī, tikai iepriekš biedrības mājaslapā jāaizpilda pieteikuma anketa. Iespēja piedalīties noslēguma koncertā, dziedot kopkorī (savā balss grupā) kopā ar koriem no Cēsīm, Carnikavas, Cesvaines un Trapenes, ir arī individuāliem koristiem vai mazām koristu entuziastu apvienībām, informē Ineta Riepniece. Arī viņiem biedrības mājaslapā jāaizpilda pieteikuma anketa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.