Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Domes sēdē amatos apstiprina divu izglītības iestāžu vadītājus

Foto: Ivo Leitis

27. jūlijā Valkas novada pašvaldības domes sēdē apstiprināts J. Cimzes Valkas mūzikas skolas direktors, kā arī Ērģemes pamatskolas direktore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par jauno J. Cimzes Valkas mūzikas skolas direktoru iecelts Mārtiņš Birnis, kurš arī bija vienīgais pretendents šim amatam. M. Birnis ir valmierietis. Viņam ir liela pieredze un plašs redzējums mūzikas jomā, kam veltīti vairāk nekā 28 gadi. M. Birnis strādājis par pedagogu Valmieras Valsts ģimnāzijā un vadījis jauniešu pūtēju orķestri “Sibemol”, kā arī Valmieras, Strenču un Mazsalacas mūzikas skolās. Viņš ir bijis vairāku kolektīvu un pūtēju orķestru vadītājs. M. Birnis aktīvi darbojies radošajā darba grupā Latvijas Vispārējo dziesmu un deju svētku pūtēju orķestru Dižkoncertu veidošanā.

Šobrīd pats muzicē Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestrī. “Turpmākais dzīves ceļš man būs saistīts ar darba gaitām Valkā, bet daži hobiji, protams, saglabāsies arī Valmierā. Kas attiecas uz Valkas mūzikas skolu, tās attīstību saskatu vairākos virzienos. Vispirms būs jāiepazīstas tuvāk ar kolektīvu, lai zinātu tā stiprās puses. Arī jaunu pedagogu piesaiste noteikti būs viena no prioritātēm. Tāpat man gribas cerēt, ka izdosies mūzikas skolas pastāvēšanu, būtību veidot jau no 21. gadsimta perspektīvas. Ar to domājot, ka tehnoloģijām ir jānāk iekšā mūzikas skolā, bērniem ir jāspēlē ne tikai klasiķu darbi, bet varbūt arī jāpārvalda dažādāki mūzikas stili un virzieni, tostarp džezs, kaut kas no modernās mūzikas, šī brīža popmūzika un tamlīdzīgi. Galarezultātu saskatu tādu, ka mūzikas skolu apmeklē bērni un jaunieši, kuri mīl mūziku un kuriem patīk muzicēt no sirds,” tā M. Birnis.

Savukārt par Ērģemes pamatskolas direktori apstiprināta Agija Reiniece, kura līdz šim uz laiku bija iecelta par direktores vietas izpildītāju. Uz konkursa vakanto vietu bija divi pretendenti, no kuriem viens sev zināmu iemeslu dēļ pēdējā brīdī izvēlējās amatam nekandidēt. “Skolu redzu strādīgu, darbīgu, atvērtu darbam. Skolēnus – drošus, atvērtus. Tāpat arī skolotājus – pretimnākošus un atvērtus darbam. Ceru, ka mums visiem kopā viss izdosies,” uzrunājot deputātus, teica A. Reiniece, kura uzkrājusi bagātīgu pieredzi, Ērģemes skolā strādājot jau vairāk nekā divdesmit gadus. To laikā skolā bijusi gan ārpusklases un ārpusskolas audzināšanas darba organizatore, gan direktores vietniece un pēdējos mēnešos arī direktores pienākumu izpildītāja. Ērģemes pamatskolā viņa bērniem māca ķīmiju, bioloģiju un fiziku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.